Українці з ОРДЛО під час звернення до ПФУ стикаються з проблемою, — Денісова

Ілюстративне фото: elheraldo.co

Українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях частини Донецької та Луганської областей та вперше після початку окупації звертаються за призначенням пенсійних виплат до органів Пенсійного фонду України (ПФУ), стикаються з проблемою. Про це сьогодні, 14 травня, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook, інформує "Дом".

За її словами, через відсутність доступу до архівних документів та судових справ з непідконтрольних територій части Донбасу порушуються права громадян України з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), жителів цих територій, а також засуджених, що відбували або відбувають покарання у виправних колоніях на тимчасово окупованих територіях.

За даними пані омбудсмана, за 7 років окупації за одержанням пенсії до органів ПФУ звернулося 612 тис. ВПО. А на обліку в ПФУ на сьогодні перебуває 282 тис. пенсіонерів з ОРДЛО.

Так, громадяни, які проживають в ОРДЛО, коли вперше звертаються за призначенням пенсії до органів Пенсійного фонду на контрольованій Україною території, стикаються з проблемою підтвердження стажу роботи у роботодавців, що функціонували або функціонують на тимчасово окупованих територіях.

"А архівні установи, якщо такі є, підприємства та організації надають громадянам довідки про підтвердження стажу, засвідчені печатками органів окупаційної адміністрації. Інші шляхи одержання відомостей з архівів наразі відсутні. Проте, органи ПФУ, керуючись чинним законодавством, не враховують такі документи як факт підтвердження стажу роботи", — розповіла уповноважена.

Відтак, пояснила Денісова, громадяни вимушені в судовому порядку підтверджувати наявний у них стаж роботи.

Читайте також: Як і коли ВПО і жителі ОРДЛО зможуть повернути борги по пенсіях, розповіли експерти (ВІДЕО)

Нагадаємо, зараз дорога з окупованого Донецька до Києва займає більше ніж добу. Людям потрібно витратити багато нервів, часу і грошей, щоб доїхати. Неважливо, дитина це, дорослий або пенсіонер. Пільг немає і ставлення до всіх однакове. Про це розповіла пенсіонерка Лілія Семенівна.

Медіа-партнери
Прямий ефір