Українці їдуть за кордон не тільки через високі зарплати, — представник НАН України

Иллюстративное фото: nikvesti.com

Рушійною силою трудової еміграції українців є економічні чинники, але це не тільки рівень зарплат, але і якість життя. Про це сьогодні, 21 липня, в програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" повідомив завідувач сектору міграційних досліджень Національної академії наук України Олексій Позняк.

Під час пандемії COVID-19 багато трудових мігрантів повернулося до України. Але утримати їх на батьківщині не завжди вдається.

"Не так було багато можливостей закріпити людей, оскільки зарплата в країнах-реципієнтах української робочої сили набагато вище, в рази вище, якщо особливо перераховувати за офіційним курсом. І відповідно, після того, як почалося відродження європейської економіки, знову виник і посилився попит на українську робочу силу. Тому багато трудових мігрантів відновили поїздки", — сказав Позняк.

Він уточнив, що відправилися на заробітки, в основному, ті українці, які мали всі дозволи на працевлаштування.

"А ті, хто не може здійснити поїздку, оскільки працювали без оформлення належних документів, то багато хто з них просто проїдають ці гроші, які заробили", — продовжив представник НАН.

Але українці їдуть за кордон не тільки за високими зарплатами, а й за рівнем життя.

"Звичайно, різниця в якості життя. Але все-таки зарплата відіграє дуже важливу роль. І треба розуміти, що це ще й можливість для майбутнього їхніх дітей. Тобто це теж розглядається через призму їх можливостей для заробітку і досягнення відповідного рівня життя. Тобто економічні чинники панують, але не потрібно розуміти їх вузько, тільки як зарплату. Тобто якість життя якраз більш містка характеристика, яка є рушійною силою еміграції", — резюмував Позняк.

Медіа-партнери
Прямий ефір