Україна — у фокусі обговорень: які підсумки Ради міністрів ОБСЄ (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: osce.org

На початку грудня Україна — у фокусі міжнародних обговорень: міністерська зустріч НАТО у Ризі (Латвія), міністерське засідання ОБСЄ у Стокгольмі (Швеція). Лише двосторонніх зустрічей за неповні три дні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів понад півтора десятка. Проведено численні перемовини на різних рівнях, повідомляє журналіст телеканалу "Дом" Олексій Мацука.

Росія відкрито загрожувала Україні, але Києву вдалося зупинити атаки Москви на полях міністеріалу ОБСЄ, який сьогодні, 3 грудня, завершився у Стокгольмі. Україна діяла на всіх напрямках — спочатку зібралися активісти громадянського суспільства, які озвучили чіткий заклик до Російської Федерації та передали його найвищим посадовцям ОБСЄ.

"Платформа "Громадянської солідарності" вимагає припинення застосування тортур у Криму та в окупованому Донбасі російськими агентами, російськими проксі — у разі Донбасу. Забезпечити якнайшвидше безперешкодний доступ на території окупованого Донбасу, припинити руйнування культурних цінностей та вивезення культурних цінностей з окупованої території Криму" , — розповів експерт організації "Восток SOS" Костянтин Реуцький.

Слідом про Україну говорила і голова ОБСЄ, міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде. Вона була наполеглива у своїх вимогах до РФ.

"Жоден конфлікт не має більш ефекту на європейську безпеку, що поляризує, ніж те, що відбувається в Україні, включаючи Крим. Його продовження призводить до жертв і завдає страждання населенню по обидва боки лінії зіткнення. І я розчарована відсутністю суттєвого прогресу у пошуку сталого політичного рішення з повагою до суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", — заявила вона.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів двосторонню зустріч із державним секретарем США Ентоні Блінкеном на полях цього міністеріалу. Міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову довелося чекати, коли Кулеба поговорить із Блінкеном.

"З Ентоні Блінкеном ми говорили про дві речі. Перше, про підготовку пакета стримування Росії. І друге — про те, як нам повернутися до виконання Мінських угод. Наша спільна мета зі Сполученими Штатами, з Францією і Німеччиною, як переговорниками-медіаторами у Нормандському форматі, — це повернути Росію за стіл перемовин та повернути їх до виконання Мінських домовленостей", — повідомив очільник МЗС України.

Наступна країна, яка керуватиме ОБСЄ, — Польща. Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау вже за кілька тижнів очолить ОБСЄ. А це найближчі сусіди України та країна-партнер, що означає, що й проблеми, з якими Україна стикається через агресивну поведінку Росії, будуть у пріоритеті міжнародної спільноти й у 2022 році, зазначив Мацука.

Читайте також: Стримування агресії Росії та допомога ЗСУ: про підсумки міністерської зустрічі у Стокгольмі розповів Кулеба (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, 36 країн висловили підтримку Україні в ухваленні проєкту рішення Ради міністрів ОБСЄ щодо моніторингу за українсько-російським кордоном.

Читайте також: Підсумки 3 грудня: загроза вторгнення Росії, Рада міністрів ОБСЄ та долі зниклих безвісти на Донбасі (ВІДЕО)

Прямий ефір