Украина наш дом

Україна точно стане членом НАТО, ми пройшли важкий шлях, — Стефанішина

Ілюстративне фото: bigkyiv.com.ua

Україна точно стане членом Північноатлантичного Альянсу (НАТО). У 2021 році всі країни-члени НАТО підтвердили, що Україна буде членом НАТО. Про це заявила віцепрем'єрміністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в інтерв'ю "Радіо Свобода", інформує "Дом".

"І це вже не просто моє внутрішнє переконання. Ми достатньо важкий шлях пройшли, щоб підтвердити цю позицію під час цьогорічного саміту НАТО. Ми вели розмову з абсолютно всіма столицями країн-членів НАТО. Це важкий діалог. Від Німеччини до Португалії, до Балтійських країн. І не завжди наші найбільші друзі проявлялися як справжні друзі, вже коли йдеться про конкретні речі", — сказала вона.

Щодо строків вступу, то, за словами Стефанішиної, Україна вимагає "стратегічної ясності від НАТО".

"Ми ухвалили спеціальне рішення РНБО, працюємо над державною програмою переходу на стандарти НАТО. Ми вже використовуємо величезний потенціал програм розширених можливостей. І, що найважливіше, ми працюємо з кожною столицею НАТО. Ми вибудовуємо цей консенсус і використовуємо всі площадки з тим, щоб він мав місце бути. Але ситуація складна", — пояснила віцепрем'єрміністерка.

За її словами, сьогодні рішення про членство в НАТО лежить у політичній площині.

"Абсолютно! Тому найбільш пріоритетним завданням для нас є формування консенсусу щодо підтримання членства. І ми в принципі непогано рухаємося у цьому напрямку", — резюмувала Ольга Стефанішина.

Читайте також: Росія вважає існування НАТО провокацією, — Кулеба (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна та Грузія стануть членами Альянсу попри позицію Росії. 

Прямий ефір