Україна має багато пропозицій щодо вдосконалення режиму припинення вогню, — Єрмак

Андрей Ермак. Фото: president.gov.ua

Українська сторона має багато пропозицій щодо вдосконалення функціонування режиму припинення вогню на Донбасі. Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, який сьогодні, 19 квітня, взяв участь у відеоконференції політичних радників лідерів країн – учасниць Нормандського формату, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу ОП.

За даними ОП, під час зустрічі німецька сторона запропонувала узгодити звернення політичних радників лідерів "нормандської четвірки" про те, що вони вітають оновлену прихильність додатковим заходам зі зміцнення режиму припинення вогню від 27 липня 2020 року.

"Радники закликають представників Тристоронньої контактної групи працювати над механізмом координації з реагування на порушення режиму припинення вогню. Андрій Єрмак зазначив, що українська сторона підтримує таке звернення до ТКГ, а також має багато пропозицій щодо вдосконалення функціонування режиму припинення вогню, наприклад щодо більш суворої відповідальності за снайперські обстріли", — йдеться в повідомленні.

Крім того, у разі наявності загиблих у результаті обстрілів, робоча група ТКГ з питань безпеки має збиратися протягом 24 годин, і ніхто не має права відмовитися від цього.

Так, відповідні пропозиції української сторони cформовані та будуть представлені координатору робочої групи з питань безпеки ТКГ послу Яшару Халіту Чевіку під час завтрашнього засідання.

"Радники лідерів України, Франції, Німеччини та Росії також домовилися на наступних засіданнях продовжити роботу над узгодженням кластерів, які покликані забезпечити виконання Мінських домовленостей для мирного врегулювання ситуації на Донбасі", — резюмували в Офісі президента.

Читайте також: Загроза вторгнення: як Україна і Європа намагаються стримати Росію від нової агресії (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, загострення на лінії зіткнення стало темою сьогоднішньої онлайн-зустрічі радників лідерів "нормандської четвірки". За кілька годин переговорів сторони вирішили обговорити конкретні механізми для повернення до режиму всеосяжного режиму тиші на Донбасі на зустрічі підгрупи з безпеки. Вона запланована на вівторок, 20 квітня.

Прямий ефір