Україна має багату історію проведення миротворчих операцій, — експерт (ВІДЕО)

Александр Мусиенко. Фото: kanaldom.tv

Нещодавня спецоперація українських військових з евакуації людей із захопленого талібами Афганістану заслуговує на найвищу оцінку. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Експерт нагадав, що Україна має багату історію проведення миротворчих, рятувальних операцій.

"Так, поруч із трагічно відомою Сребреницею є місто Жепа. То ось звідти свого часу українські миротворці вивезли та врятували за різними підрахунками від 10 до 15 тисяч мирного населення (у 1995 році під час громадянської війни в Боснії, — ред.). Україна має дуже хорошу тривалу історію проведення саме миротворчих операцій, рятувальних операцій. Коли ми діємо дійсно в інтересах підтримання миру в усьому світі. Це або Балкани, або африканські країни, або операції, які ми проводили спільно з підтримки миру в Іраку, де була українська військова місія з боротьби з тероризмом. Всюди, де б не були наші військові, ми заслуговуємо на найвищі оцінки", — уточнив Мусієнко.

Спецоперація в Афганістані продемонструвала здатність української армії реагувати на складні виклики, коли потрібна чітка координація дій у складній обстановці, акцентував експерт.

"Це дуже хороший приклад того, як можуть діяти українські Збройні сили. Адже це взаємодія всередині НАТО. Тому що аеропорт у Кабулі тоді контролювали переважно США. Там були інші контингенти, зокрема турецькі. Загалом представники країн НАТО. І ми налагодили взаємодію, наші бійці провели операцію, про яку зараз розповідають, показують. Це ж треба хоробрість мати: вийти за межі аеропорту [до Кабулу], вивезти [людей]. Наші бійці продемонстрували високий клас", — зауважив Мусієнко.

Експерт наголосив, що операція українських військових в Афганістані — "благородна гуманітарна місія з порятунку громадян, яку можна продемонструвати міжнародній спільноті".

"Зверніть увагу, українські літаки та екіпажі евакуювали громадян, зокрема інших країн. А як потрібно було вчинити в цій ситуації? Тут же постало питання порятунку життя", — зазначив Мусієнко.

За оцінкою експерта, спецоперація в Афганістані стала однією з кращих з 1991 року. Тому Україні треба зміцнювати імідж і нарощувати міць оборонного сектора.

"Звісно, є у нас операції, які проводяться на фронті. Там теж велика заслуга спецназу й не лише. Армія розвивається, її необхідно фінансувати. І будь-які розмови про те, що на наступний рік можна урізати бюджет, навіть не повинні стояти на порядку денному. Ми повинні зробити так, щоб максимально завантажити українські виробничі потужності, щоб підприємства працювали. І в Харкові, і у Львові, і в інших місцях, де є виробничі потужності під танки, бронетехніку. Є над чим працювати. Щоб ми показували позитивні приклади людям: навіщо нам армія, як вона виконує завдання, як вона нас захищає", — резюмував Мусієнко.

Читайте також: Після операції в Афганістані українській воєнній розвідці аплодує весь світ, — Зеленський

Медіа-партнери
Прямий ефір