Украина наш дом

Україна готова до виборів на Донбасі, якщо ситуація стабілізується, — Гайдай (ВІДЕО)

Фото: svoi.city

Місцеві вибори в Україні відбулися в жовтні 2020 року майже у всіх регіонах. Проте у низці підконтрольних Україні районів Донбасу провести вибори не вдалося — там діють військово-цивільні адміністрації.

Ці адміністрації допомагають швидко вирішити деякі проблеми, зазначив голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай в ефірі програми  "На самом деле: Донбасс" на телеканалі "Дом".

"В економічному плані військово-цивільна адміністрація дозволяє миттєво ухвалювати рішення і це прискорює багато процесів. По Сєвєродонецьку і Лисичанську — ми бачимо, що ті проблеми, які залишалися невирішеними тривалий час — вода в Лисичанську, харчування для дітей в школах в Сєвєродонецьку, недобудовані об'єкти — після введення військово-цивільних адміністрацій все це запрацювало. Раніше це не вирішувалося роками", — розповів Гайдай.

Він також заявив, що Україна готова запроваджувати військово-цивільні адміністрації при нарощуванні агресії з боку незаконних збройних формувань.

"Але якщо ситуація стабілізується і ми побачимо, що не буде обстрілів, що не буде небезпеки для людей, ми готові до проведення виборів", — зазначив голова Луганської ОДА.

Зазначимо, військово-цивільна адміністрація — це тимчасовий державний орган у складі антитерористичного центру при СБУ або в складі об'єднаного оперштабу ЗСУ, який діє в районі відсічі збройної агресії на території Донецької та Луганської областей, і призначений для забезпечення дії Конституції і законів України, безпеки та нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, протидії диверсіям і терактам, недопущення гуманітарної катастрофи.

Як повідомлялось, у так званих "Л/ДНР" немає майбутнього, тому Україна має робити все можливе для переходу до мирного врегулювання ситуації на Донбасі, вважає народний депутат України Вікторія Гриб.

Читайте також: РФ може в один день зникнути з ОРДЛО, – Саакян (ВІДЕО)

Прямий ефір