Тріумф школярів у Сербії — 149 медалей завоювала збірна України (ВІДЕО)

Украинские спортсмены в Сербии. Фото: kanaldom.tv

З сербського Белграда українська збірна привезла додому 149 медалей. Місто на цілий тиждень стало центром світового учнівського спорту. Саме тут відбулися перші Всесвітні шкільні гри ISF U15 2021. І саме збірна України стала кращою на турнірі, інформує "Дом".

Українці витримали конкуренцію у 15 видах спорту: бадмінтон, баскетбол, баскетбол 3х3, вільна боротьба, греко-римська боротьба, волейбол, дзюдо, карате, легка атлетика, плавання, спортивне орієнтування, настільний теніс, тхеквондо, футбол і шахи. І від такої конкуренції українські хлопці та дівчата — у захваті.

"Мені тут дуже подобається, тут дуже гарний настрій, ти отримуєш величезний досвід від інших країн — в іграх, спілкуванні, культурі. В усьому. Дуже цікаво", — розповіла "Дому" срібна призерка турніру з баскетболу 3х3 Анастасія Любенська.

Для 2,5 тис. школярів з 35 країн світу підготували не тільки спортивні змагання.

"Ігри містять спортивну, культурну та освітню складову. Другу половину дня учасники проводять на різних активностях, спілкуються, покращують свої знання мов", — пояснив очільник комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України Вадим Стеценко.

Хтось, як плавці, відразу почав освоювати іноземні мови.

"Я планую починати вчити англійську, тому що в школі нереально її вивчити", — зазначила переможниця змагань з плавання Анна Загоровська.

А хтось, як волейболісти, навіть встиг закохатися.

"У мене тут з'явилася, до речі, дівчина Мія", — розповів телеканалу "Дом" бронзовий призер турніру з волейболу Руслан Федоров.

Українські баскетболістки жіночий турнір з баскетболу виграли та навіть завели власний фан-клуб.

"Ми познайомилися з багатьма дівчатами, навіть хлопчиками-мексиканцями. Вони наші фанати", — розповіла переможниця турніру з баскетболу Дарина Ротенберг.

Збірна України завоювала медалі в усіх видах спорту, представлених на змаганнях, зокрема 39 медалей у плаванні та 14 — в легкій атлетиці.

"Буду нескромним — ми підірвали Сербію! Наші українські школярі показали, що вони найкращі у світі! Тобто все, що можна було забрати, ми забрали", — заявив президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба.

У загальнокомандному заліку збірна України впевнено посіла перше місце, в сумі завоювавши 149 медалей: 69 золотих, 44 срібних і 36 бронзових. Перші Всесвітні шкільні гри ISF U15 2021 — вже історія. Історія великого українського тріумфу.