Футбол, бокс та медалі у Токіо — чим українцям запам'ятається спортивний 2021-й (ВІДЕО)

Перемога української команди. Фото: ap.org

2021 року українські футболісти подарували вболівальникам незабутні емоції на Євро-2020, олімпійці принесли в скарбничку збірної 19 медалей, а параолімпійці — майже сотню. Радували й боксери. Спортивні підсумки року, що минає, підбиває "Дом".

"Вони подарували своїм уболівальникам незабутній турнір", — так підсумували в УЄФА виступ збірної України на Євро-2020. "Синьо-жовті" на цьому чемпіонаті вперше зуміли вийти із групи. Підопічні Андрія Шевченка в 1/8 фіналу обіграли шведів та потрапили до чвертьфіналу. Там програли сильному супернику — збірній Англії. Проте вихід до 1/4 став найвищим досягненням українців за всю історію участі в чемпіонатах Європи.

Літні Олімпійські ігри в Токіо, відкладені на рік через пандемію COVID-19, все ж таки відбулися і принесли збірній України 19 медалей: 1 золоту, 6 срібних та 12 бронзових. Олімпійським чемпіоном став борець греко-римського стилю Жан Беленюк.

"Я стояв тут 5 років тому зі срібною медаллю і пообіцяв усім вам, що наступного разу буде "золото". Ось я виконав свою обіцянку", — прокоментував тоді Беленюк.

По дві олімпійські медалі, "срібло" та "бронзу", завоювали Михайло Романчук — у плаванні та Людмила Лузан — у веслуванні на байдарках та каное. У дебютному на Іграх у Токіо карате українці взяли дві медалі: "срібло" — Анжеліка Терлюга та "бронзу" — Станіслав Горуна.

З двома бронзовими нагородами повернулася з Токіо збірна України із синхронного плавання.

"Я вважаю, що 19 медалей, які виграли наші спортсмени на Олімпійських іграх, — це великий успіх. Ще 23 спортсмени зупинилися за крок від медалей. Кожен восьмий спортсмен на Олімпійських іграх був із медаллю", — заявив міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

Підсумок виступу українських паралімпійців на Іграх у Токіо — 98 медалей: 24 золоті, 47 срібних та 37 бронзових. Крім того, плавець Максим Крипак був визнаний найтитулованішим спортсменом Паралімпіади: 7 медалей, з яких 5 — найвищої проби.

"Дуже приємно, коли країна цінує твої старання, твої досягнення. Я до цього йшов 20 років. Жодного секрету немає. Ми з тренером виконуємо ту роботу, яку він задумав, і з моїм бажанням виходить ось такий результат", — зазначив 5-кратний параолімпійський чемпіон Максим Крипак.

Прихильним був 2021-й і до українського боксу. Олександр Усік став чемпіоном світу у суперважкій вазі та володарем чотирьох чемпіонських поясів за версіями WBA, IBF, WBO та IBO. А 19-річний Юрій Захареєв завоював "золото" на світовій першості з боксу у категорії до 71 кг та став наймолодшим чемпіоном світу в історії України.

"Емоцій дуже багато, і словами це не передати. Дуже круто! На цьому не зупиняємось. Продовжуємо далі", — ділився Юрій Захареєв одразу після бою.

2021 року мрії провести в Україні зимові Олімпійські ігри як ніколи наблизилися до реальності. Під час візиту президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха йому презентували поетапну програму підготовки до Олімпіади в 2030-му.

"Інфраструктуру та логістику, де ми можемо проводити та які у нас є умови. І які змагання ми повинні прийняти для того, щоб, скажімо так, обкатати історію та вийти вже максимально готовими до Олімпійських ігор. Досить велика робота, і вона ведеться щодня", — завірила радниця керівника Офісу президента України з питань спорту Олена Говорова.

Новий 2022-й знову буде олімпійським. З 4 до 20 лютого у Пекіні відбудуться зимові Ігри. Головні медальні надії України покладаються на олімпійського чемпіона з лижного фрістайлу Олександра Абраменка. Цього сезону він уже завоював "бронзу" в змаганнях серед змішаних команд на етапі Кубка світу у фінській Руці разом із Анастасією Новосад та Дмитром Котовським.