Загроза вторгнення Росії — заяви ЄС та США про підтримку України прокоментували експерти (ВІДЕО)

Зона ООС. Фото: kanaldom.tv

Європейський Союз обіцяє бути на боці України у разі наступу Росії. Крім того, Пентагон сьогодні, 5 грудня, знову заявив про готовність допомогти Україні протистояти російській агресії. Гарантії підтримки світових лідерів звучать на тлі нових повідомлень у ЗМІ щодо підготовки вторгнення, повідомляє "Дом".

Так, світові ЗМІ продовжують публікувати варіанти можливого вторгнення Росії до України. Напередодні американські видання з посиланням на анонімні джерела у Білому домі повідомили, що Росія планує вторгнення до України вже в січні наступного року, задіявши 175 тис. військовослужбовців. Офіційних підтверджень не було, проте цього ж дня Пентагон знову висловив готовність США допомогти Україні захиститись від Кремля.

"Ми, як і раніше, зосереджені на ситуації в регіоні і ми, безумовно, віддані тому, щоб допомогти Україні захистити свою суверенну територію. Я вважаю, що тут є багато простору для дипломатії та роботи лідерів країн, і знову ж таки — ми продовжуватимемо співпрацювати з нашими союзниками та партнерами в регіоні", — заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Він нагадав, що Росія вторглася до України ще 2014 року. І з того часу Вашингтон підтримує Київ у боротьбі з агресором, надаючи як фінансову, так і військову допомогу.

Про підтримку України неодноразово заявляли у Євросоюзі. У свіжому інтерв'ю виданню Repubblica глава європейської дипломатії Жозеп Боррель зазначив, що Брюссель у будь-якому разі прийме бік України і закликав Кремль задуматися про можливі наслідки агресії щодо України.

Таку світову одностайність у питанні підтримки України експерти пояснюють тим, що і Європа, і США розуміють, якими руйнівними можуть бути наслідки російської агресії.

"Всі країни, а особливо Євросоюз, він зацікавлений у тому, щоб тут нічого не було, не було ескалації, не було великої війни. Чому? Тому що мігранти з України куди підуть насамперед? Не до Білорусі ж, і не до Росії, а підуть вони до Польщі, Німеччини. Євросоюз він буде дуже повільно все робити. Він, швидше за все, у разі потреби і прийде до військової допомоги підтримки прямої, але, швидше за все, він може робити це не від імені своєї цілісної інституції — Євросоюзу, а як вид допомоги по окремих країнах. Припустимо, Польща, теж член Євросоюзу, але вона має трохи інше бачення та зв'язки з Україною, вона ближче до всієї цієї ситуації", — каже кандидат політичних наук, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко.

Голова найбільшої фракції Європарламенту — Європейської народної партії Манфред Вебер сьогодні заявив, що якщо Росія застосує військову силу проти України, це покладе край реалізації проєкту газопроводу "Північний потік-2".

Крім того, зазначають експерти, крім країн Євросоюзу Україна має і більш серйозну підтримку. Зокрема, Велика Британія заявила про готовність перекинути до України 600 військових у разі потреби. Туреччина також не залишиться осторонь.

"Для Туреччини важливим є питання Криму. Вихідці з Криму проживають у Туреччині, це електорат самого Ердогана, але знову ж таки у нас досить серйозна співпраця. Якщо говорити про США, вони більш рішуче налаштовані, вони вже збільшують військову допомогу Україні", — сказав Петренко.

У Білому домі підтвердили, що 7 грудня президент США Джозеф Байден проведе відеодзвінок із президентом РФ Володимиром Путіним. На порядку денному буде й українське питання. Байден вже заявив, що не визнає "червоних ліній" щодо України, про які заявляє Москва і чекає на "довгу розмову" з Путіним.

Читайте також: Весь світ гадає — буде війна чи ні: Арестович дав прогноз щодо майбутньої розмови Путіна та Байдена

Нагадаємо, маневри російської армії біля кордонів України — частина інформаційної війни та політики шантажу західних країн, не виключають експерти. Тим часом у Міністерстві оборони України кажуть, що готові до будь-яких провокацій.

Читайте також: Підсумки 5 грудня: нагороди — волонтерам, підтримка України світовою спільнотою та СOVID-вакцинація дітей (ВІДЕО)

Прямий ефір