Украина наш дом

Чи вдасться притягнути нардепів до кримінальної відповідальності за "Харківські угоди", пояснив Фесенко

Владимир Фесенко. Фото: ua.news

Навряд чи вдасться притягнути до кримінальної відповідальності народних депутатів, які підписали "Харківські угоди" про перебування Чорноморського флоту РФ у Криму до 2042 року. Таку думку у програмі "На самом деле: Украина" телеканалу "Дом" висловив політолог Володимир Фесенко.

Він зазначив, що згідно з Конституцією України, депутати не відповідають за свої голосування.

"Тому лише за факт голосування залучити їх до юридичної, кримінальної відповідальності, на мій погляд, неможливо... Оскільки є конституційне обмеження, що не можна притягнути депутата до кримінальної відповідальності за голосування. Це був депутатський імунітет", — пояснив Фесенко.

Політолог прогнозує, що навіть якщо будуть спроби залучити парламентаріїв до відповідальності, такі рішення будуть оскаржені в судовому порядку. Щонайменше це буде оскаржуватися через Конституційний суд, а також у міжнародних судах.

"А ось люди, які організовували "Харківські угоди", які здавали наші національні інтереси Росії, — ось вони повинні юридично відповідати за це. За те, що сталося, за те, що здали інтереси щодо Криму", — вважає він.

Фесенко нагадав, що фігуранти справи після 2014 року перебувають переважно на території Росії. Але до них можна використовувати щонайменше інститут заочного правосуддя.

"Ось стосовно Януковича вже є вирок за державну зраду. Так само й інші представники тодішньої верхівки повинні відповісти за здачу національних інтересів", — упевнений Фесенко.

Повна версія інтерв'ю: "Харківські угоди", партія Шарія та боротьба з олігархами: інтерв'ю з політологом Володимиром Фесенком

Нагадаємо, у 2010 році 236 народних депутатів проголосували за угоду між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 2042 року (так звані Харківські угоди). На думку членів РНБО, вказаний документ став однією з причин окупації Криму Росією. РНБО доручила СБУ розслідувати обставини підписання угоди та перевірити підписантів на предмет державної зради. Уже відкрито кримінальне провадження щодо посадових осіб органів державної влади.

Прямий ефір