Украина наш дом

Удар росіян по гуртожитку у Харкові — можливі причини назвав експерт (ВІДЕО)

Наслідки удару по гуртожитку у Харкові. Фото: Facebook/ДСНС

Удар по гуртожитку в Харкові напередодні ввечері може бути пов'язаний з отриманням неправильної розвідінформації окупантами або зі збоєм точного наведення ракет. Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко сьогодні, 18 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

Зазначимо, що за попередньою інформацією, військові РФ вдарили крилатою ракетою "Іскандер 9М727". Однак необхідне детальніше вивчення цієї обставини, вважає Коваленко.

"Потрібно ретельніше вивчити, чим саме було завдано удару. Оскільки передовсім в останні кілька тижнів по Харкову били зенітно-керованими ракетами С-300, переналаштованими із завдання ударів по повітряних цілях на завдання ударів по поверхні", — сказав експерт.

Він також наголосив, що "Іскандер" — це на сьогодні дуже дефіцитна ракета. І якщо її використали, то, ймовірно, це був не черговий акт терору.

"Не виключено, що російські окупанти, якщо й застосовували настільки дорогу, настільки дефіцитну ракету, то це був не елемент терору, яким вони займаються практично по всій лінії фронту. Адже бачимо, що постійні обстріли відбувалися у Миколаєві, Слов'янську, Краматорську, Торецьку та багатьох інших містах, які безпосередньо розташовані біля лінії фронту, і в зоні поразки російської ствольної реактивної артилерії. А крім ствольної реактивної артилерії, ще й переналаштовані С-300 використовують. Не виключено, що вони отримали неправильну розвідувальну інформацію, чому ми вже неодноразово були свідками. Тобто могло бути отримання неправильної розвідінформації російськими окупантами, що, наприклад, у гуртожитку, або в якомусь іншому місці є розташування тих чи інших якихось воєнізованих формувань", — припустив експерт.

За його словами, катастрофічно у російських окупантів страждає саме розвідка. Коваленко також припускає, що другий варіант у випадку удару по гуртожитку — це те, що застосування "Іскандера" мало бути здійснено по якомусь важливому військовому об'єкту.

"Але з урахуванням того, що ми також неодноразово були свідками того, наскільки катастрофічна "точність" у їхнього ракетного озброєння, практично будь-якого, навіть того, яке є умовно сучасним, не виключено, що це був саме такий збій у точності наведення", — зазначив експерт.

Нагадаємо, російські військові 17 серпня вдарили по району Салтівка в Харкові. Загинули 6 осіб і 16 зазнали поранень. 19 серпня оголошено днем ​​жалоби у Харкові.

Прямий ефір