Удар по Торецьку, звіт Amnesty International та засідання Ставки — звернення президента Зеленського за підсумками 162-го дня війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Скриншот відео: kanaldom.tv

Немає й не може бути жодної умови, за якої будь-який російський удар по Україні стає виправданим. Агресія проти України є нічим не спровокованою, загарбницькою й відверто терористичною. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 4 серпня, у вечірньому зверненні до громадян, інформує "Дом".

Він нагадав, що сьогодні росіяни завдали чергового удару по Торецьку Донецької області — по зупинці громадського транспорту, внаслідок чого вісім осіб загинули, серед поранених — троє дітей.

"Це був свідомий удар окупантів, черговий акт терору — цинічний і прорахований. Вони знали, куди бʼють, і вочевидь хотіли, щоб люди постраждали. Проте щодо цього й тисяч інших злочинів російських терористів ми не бачимо чітких і вчасних звітів від деяких міжнародних організацій. Ми побачили сьогодні зовсім інший звіт від Amnesty International, який, на жаль, пробує амністувати державу-терориста й перекласти відповідальність з агресора на жертву. І якщо хтось робить звіт, у якому жертва й агресор нібито в чомусь однакові, якщо аналізуються якісь дані про жертву, а що робив агресор у цей час — ігнорується, то з цим не можна миритися", — сказав Зеленський.

За даними глави держави, російськими ударами пошкоджено або зруйновано майже 200 одних лише релігійних споруд — храмів і молитовних будинків різних конфесій, майже 900 медичних закладів, понад 2200 освітніх закладів, десятки університетів, сотні шкіл і дитячих садочків.

Президент нагадав, що окупанти неодноразово свідомо били з артилерії та мінометів по чергах людей по воду, по евакуаційних автобусах, по зупинках громадського транспорту. Російська армія не зупинилася перед ударами навіть по меморіалах жертвам Голокосту, по кладовищах, по табору з військовополоненими в Оленівці.

"І звітів про це чомусь немає. Ось така аморальна вибірковість. Кожен, хто амністує Росію і хто штучно створює такий інформаційний контекст, що якісь удари терористів є нібито виправданими або нібито зрозумілими, не може не усвідомлювати, що цим допомагає терористам. А якщо такі маніпулятивні звіти, то й відповідальність за загибель людей розділяєте з ними", — заявив Зеленський.

Глава держави поінформував, що поспілкувався з представниками африканських ЗМІ — з Нігерії, Південної Африки, Кенії та Гани. Також відбулися перші в історії двосторонніх відносин перемовини з президентом Гвінеї-Бісау. В планах на завтра — нові перемовини з лідером африканської країни. Загалом останнім часом започатковано належну комунікацію з вісьмома лідерами держав Африки.

Зеленський повідомив, що для України наразі загальмовані 8 млрд євро від Євросоюзу.

"Яка європейська країна зараз гальмує це, називати не хочу. Будемо вірити, що це все ж таки помилка і що її буде виправлено", — додав він.

Також президент провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача. Міністр оборони України Олексій Резніков доповів щодо поточного забезпечення військ технікою та боєприпасами. Доповідали також головком Валерій Залужний, керівник СБУ Василь Малюк, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

"Проаналізували ситуацію на найбільш гострих ділянках фронту, зокрема в Донецькій області. Окрему увагу приділили стану виконання попередніх рішень Ставки, всі вони мають виконуватися на 100%", — розповів Зеленський.

Президент підписав черговий указ про нагородження українських воїнів. 192 учасники бойових дій відзначені державними нагородами, із них шість — посмертно.

Загалом уже понад 25,5 тисячі захисників України нагороджені за хоробрість і результативність у боях від 24 лютого. Більш як 4 тисячі — посмертно.

Читайте також: Ворог зосереджує основні зусилля на сході України: ситуація на фронті у 162-й день війни — у зведенні Генштабу ЗСУ

Медіа-партнери
Прямий ефір