Навчання тероборони відбулися у Маріуполі — чому навчають та як вступити до лав (ВІДЕО)

Навчання тероборони у Маріуполі. Фото: kanaldom.tv

У Маріуполі Донецької області відбувся "Єдиний стрілецький день" — навчання територіальної оборони. Близько 100 резервістів, а також військовослужбовці Маріупольського окремого батальйону на шести локаціях тренувалися у вогневій підготовці, інженерній справі, удосконалювали навички тактичної медичної допомоги та мінної безпеки, повідомляє "Дом".

Так, учасників тероборони вчать вражати як статичні, так і мішені, що рухаються, в інтерактивному тирі. Хоча все навчання відбувається у приміщенні, налаштувати тир можна максимально наближено до реальних умов. Там же вчать збирати та розбирати автомати за рекордно короткий час: розбирання не більше 19 секунд, складання не більше 30.

"Хтось потрібен захищати державу? Якщо на цьому випадку у нас на південному сході тривають бойові дії, нам потрібне захищати наше місто", — сказав чоловік.

Місцевий житель Спартак Степнов один із тих, хто 2014 року організував у Маріуполі самооборону. Коли місто охопив хаос, а за кілька кілометрів від нього йшли бої, всі, хто записався, мав на меті одне — відстояти Маріуполь.

"Це період гострий був, кінець серпня, за день майже 300 осіб записалося. Тренування проводили десь до кінця зими. Давали можливість постріляти в тирі, особливий акцент робили на медицину, вибухотехніки. Завдяки саперам, які були в аеропорту. Вони приїжджали, не лінувалися, показували", — розповів він.

Сьогодні у всіх областях України утворюють 25 бригад територіальної оборони, які об'єднають 150 батальйонів.

"Я б пішов, тільки я навряд чи зі зброєю в руках стояв би на кордоні. Я скоріше підтримка по життю, я як програміст, я як робототехнік можу щось зробити в плані... техніком піти", — поділився маріупольчанин Артем.

Вступити до сил територіальної оборони можуть чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років. Наявність військового досвіду необов'язкове.

"Громадянин, який бажає проходити службу саме в силах територіальної оборони, має звернутися до військової частини, в якій він бажає проходити службу. Після співбесіди з командиром отримати письмову згоду і з цією письмовою згодою прибути до територіального центру комплектування соціальної підтримки за місцем проживання", — повідомив командир Донецької окремої бригади тероборони Дмитро Стеблін.

Територіальна оборона у складі Збройних вил України виконує 12 завдань. Насамперед це оборона певної території, охорона важливих державних об'єктів.

Якщо участь у теробороні перетинається з роботою, то можна укласти контракт і на час військових зборів за учасником буде збережено робоче місце та оклад.

Читайте також: Від архітекторів до колишніх росіян вступають до лав столичної тероборони — як тренуються (ВІДЕО)

Нагадаємо, сьогодні у разі повномасштабного вторгнення Росії до України багато громадян готові захищати своє місто та свою країну. Але в те, що почнуться військові дії, також багато хто не вірить. Кореспонденти телеканалу "Дом" поставили жителям міст Маріуполь, Дніпро та Одеса питання: чи готові вони вийти на захист у разі російської агресії?

Читайте також:Підсумки 30 січня: інструменти російської дезінформації, підтримка політв'язнів та українці в Антарктиді (ВІДЕО)

Прямий ефір