Навчання з ядерною зброєю в Білорусі — як Путін намагається залякати Захід (ВІДЕО)

Ракети комплексу "Іскандер". Фото: gettyimages.com

Москва планує провести масштабні навчання з використанням ядерної зброї та вже розмістила військову техніку на території Білорусі. На думку американських військових та розвідки, так Росія намагається залякати Захід, який дедалі активніше підтримує Україну — зброєю, фінансами та дипломатичним тиском на Кремль, повідомляє "Дом".

На кордоні з Україною вже авіація, винищувачі, ракетно-зенітні комплекси "Іскандер", здатні вражати цілі на відстані до 500 км, та інша зброя. А також понад 30 тис. військовослужбовців Російської Федерації. Росія готується до спільних із Білоруссю навчань "Союзна рішучість-2022". Вони стартують завтра, 10 лютого, і триватимуть до 20 лютого.

У США вважають, що президент РФ Володимир Путін хоче продемонструвати країнам НАТО ядерну силу Кремля, яка є найбільшою у світі. За даними Федерації американських учених, у Росії є трохи менше ніж 4,5 тис. ядерних боєголовок. Переміщення військ та техніки — одне з наймасштабніших після закінчення холодної війни.

"Буквально кілька днів тому було підсилення російського анклаву в Калінінграді, помітили літак МіГ-31К з ракетним комплексом "Кинджал", його дальність, за різними оцінками, може бути до 2 тис. км. Це загроза передусім балтійським державам і Польщі, а також силам НАТО в Балтійському морі. Також було помічено російські стратегічні бомбардувальники Ту-22М3, які патрулюють спільно з білоруськими ВПС кордони Білорусі", — повідомив дипломат, експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара.

Росія навряд чи використовує Білорусь як плацдарм для атаки на Україну, вважають експерти. Ядерними навчаннями Кремль намагається шантажувати європейські країни та США та стримати підтримку західних партнерів України.

"Країни Альянсу, а також США вчергове повторили, що питання розширення або нерозширення Альянсу — це питання, яке може бути вирішені суто країнами Альянсу та країною, яка є потенційним членом Альянсу. Зрозуміло, що це відповідь, яка не задовольнила Росію, і вони продовжують інформаційну накачку світу, погрожуючи таким чином ледь не ядерною війною", — каже політолог Петро Олещук.

Своїми діями Росія намагається взяти реванш за програш СРСР у холодній війні. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив під час брифінгу з міністром закордонних справ, ЄС та співробітництва Іспанії Хосе Мануелем Альбаресом Буено.

"Без перебільшення, Росія намагається взяти реванш за програш СРСР у холодній війні. Тому сьогодні йдеться про захист всієї безпекової архітектури Європи. Від того, як велика європейська спільнота пройде цю кризу, залежатиме майбутнє європейської безпеки та кожної окремої країни ЄС", — сказав він.

Ще під час окупації Криму Путін заявляв, що Росія привела ядерні сили до бойової готовності. Від 2014 року РФ посилила контроль на кордонах із країнами НАТО. А днями Путін відкрито погрожував ядерною війною, якщо Україна буде в НАТО і військовим шляхом спробує повернути Крим. І в цій війні, за словами Путіна, переможців не буде.

"Головні речі відбуватимуться на території РФ, а також в міжнародних водах. Бо йдеться про тріаду — а це наземні, повітряні, військово-морські сили. Передусім, стратегічні підводні човни. В контексті цих навчань ми маємо згадати, що росіяни постійно нагадують Карибську кризу, а це був один з моментів, коли були на грані ядерного конфлікту", — коментує Олександр Хара.

За останні тижні на тлі стягування Росією військових до українських кордонів Альянс посилює свій східний фланг — спрямовує додаткові кораблі та літаки, підвищує готовність Сил швидкого реагування.

Зазначимо, що, як повідомляє телеканал NBC News, президент США Джо Байден під час особистих розмов жартома називає Путіна: "Хлопець з ядерною зброєю і без друзів".

Читайте такожВелика війна — це не лише жертви, а й здобич: інтерв'ю з політологом Григорієм Перепелицею

Нагадаємо, що російсько-білоруські військові навчання "Союзна рішучість-2022" відбудуться у Білорусі від 10 до 20 лютого. Війська РФ розміщуватимуться за 40 км від Чернігівської області та за 200 км від Києва. На думку експертів, ці навчання для України — сигнал, але не привід готуватися до великої війни.

Читайте такожПідсумки 9 лютого: ядерний шантаж РФ, зростання цін на бензин та меню для українських захисників (ВІДЕО)

Прямий ефір