Украина наш дом

Ділянка кладовища під поховання померлих від COVID-19 майже заповнена — ситуація в Маріуполі

Иллюстративное фото: unian.net

У Маріуполі Донецької області майже заповнена ділянка на кладовищі, відведена під поховання померлих від COVID-19. Якщо ситуація зі смертністю не зміниться, то владі доведеться відводити під поховання нову ділянку. Про це на екстреному брифінгу щодо епідеміологічної ситуації в місті повідомив перший заступник Маріупольського міського голови Михайло Когут, передає кореспондент телеканалу "Дом".

"Сьогодні не секрет, сектор Старокримського кладовища, який відведений під поховання померлих від COVID-19, він починає зростати так, з такими темпами, що нам вже потрібно буде думати про іншу ділянку. Тому ще раз говоримо про відповідальність жителів, про серйозність становища. Якщо ми готові розлучатися з півтори тисячею жителів до кінця року, ну, давайте нічого не робити, чекати далі і міркувати — чи правильно нас змушують вакцинуватися?", — заявив він.

За словами директора департаменту охорони здоров'я Андрія Ремпеля, за 15 днів жовтня в стаціонарах міста померло 50 осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19.

Серед цих померлих не було жодної вакцинованої людини, підкреслив директор Маріупольської міської лікарні №9 Олександр Железняк.

На сьогодні на лікуванні в Маріуполі перебувають 3 182 хворих. З них 502 — в стаціонарах, понад 2 тис. — на амбулаторному лікуванні. Разом із цим 97,1% від загальної кількості хворих — не щеплені.

Щодо одиничних випадків захворювання вакцинованих осіб, це 2,9% від всіх підтверджених діагнозів, перебіг хвороби у них відбувається в легкій формі.

"Такої кількості зайнятих ліжок і осіб на амбулаторному лікуванні в попередні хвилі пандемії ми не спостерігали. Протягом трьох днів ми фіксуємо понад 400 випадків на добу. У нас підготовлено тисяча ліжок для приймання хворих на коронавірус, які підключені до кисню. Вже 773 ліжка розгорнуті, 502 ліжка зайняті. Вперше за всю історію боротьби з пандемією ми перевалили за показник 50% зайнятих ліжок", — повідомив Ремпель.

Заступниця міського голови Олена Парамонова додала, досвід Іспанії показує, що вакцинація 78% населення дозволила звести захворюваність і смертність від COVID-19 до "нуля".

Читайте також: Черги на вакцинацію та COVID-патрулі — як регіони реагують на обмеження "червоної" зони (ВІДЕО)

Нагадаємо, що від 18 жовтня Донецька та ще три області переводять до "червоної" карантинної зони.

Прямий ефір