Украина наш дом

У Сєвєродонецьку відбувся "випускний" — "атестати ЛНР" отримали 5 осіб, — Гайдай

Наслідки обстрілів Луганщини. Фото: Гайдай/telegram

Російські загарбники обіцяють відремонтувати на захоплених територіях Луганщини школи, більшість з яких була відремонтована впродовж останніх трьох років за програмою "Велике будівництво". Хто навчатиметься в цих школах — велике питання. Про це сьогодні, 12 серпня, заявив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, інформує "Дом".

"Приїздять якісь високопосадовці, які колись вважали себе президентами РФ, обіцяють відремонтувати школи… Так хто в цих школах буде вчитися? У тому ж Сєвєродонецьку відбувся випускний — "атестати ЛНР" отримали 5 осіб", — коментує Гайдай.

Він зазначає, що російські загарбники упевнені в результатах псевдореферендуму, який ще не відбувся, хоча ані слова не кажуть про зиму.

"А навіщо, якщо "голосування" вони організовують на початку осені? Потрібен результат, а не майбутнє людей. Систему опалення, котельні в окупованих містах ніхто не готує", — констатує голова ОВА.

Водночас Гайдай зауважує, що РФ досі не змогла захопити усю Луганщину, не говорячи вже про Донеччину.

"Очікували господарювати в Україні через три дні, однак вже майже пів року застрягли на Луганщині, нескореному Донбасі. Їх запевняли, що на них тут чекають. Хто? Десятки колаборантів, які тримаються за свої посади або мріяли про підвищення? Так і вони поступово гинуть, як-от у Старобільську, де підірвали авто із так званим "начальником МРЕВ". 90% населення великих міст евакуювалося з Луганщини. 90% — це вище за показники найуспішніших референдумів", — наголосив Гайдай.

Коментуючи ситуацію на фронті, він повідомив, що ворог завдав одного ракетного удару, 7 разів обстрілював зі ствольної та реактивної артилерії, двічі до штурмових дій долучав танкові підрозділи, 8 разів атакував із повітря.

"Із різних боків намагалися прорвати оборону ЗСУ біля 14 населених пунктів, вкотре штурмували Верхньокам’янське, але знов відійшли на попередньо зайняті позиції", — проінформував Сергій Гайдай.

Читайте також: Депортацію понад 100 дітей з Луганщини готують росіяни — подробиці від Гайдая

Прямий ефір