У невпізнаних жертв — лише порядковий номер: замучених окупантами людей поховали в Бучі (ВІДЕО)

Поховання у Бучі. Ілюстративний скріншот відео: kanaldom.tv

Після деокупації частини території Київської області минуло майже 4,5 місяця, а правоохоронці досі знаходять братські могили жертв російської агресії. Одна з останніх страшних знахідок — катівня у дитячому таборі Бучі. На початку серпня у поліції розповіли, що там російські військові вбивали мирних жителів. Також досі не ідентифіковано тіла тих, кого знайшли у братських могилах ще на початку квітня. Місцева влада змушена проводити поховання, не знаючи імен загиблих, інформує "Дом".

На цвинтарі у Бучі поховали 11 невідомих тіл. Більшість жертв було знайдено у братській могилі біля місцевої церкви. Визначити причину смерті патологоанатоми не змогли — тіла були у братській могилі надто довго.

"Є процедура, яка полягає в тому, що тіло може перебувати в морзі після розтину один місяць, після воно має бути поховано. Відповідно, ми процесом ідентифікації та розпізнанням тіл займаємося з квітня. Мета — поховати всіх, кого не забрали з моргів Київської області. Усіх тих, хто помер під час окупації на території Бучанської громади", — розповіла Михайлина Скорик-Шкаровська, заступниця міського голови Бучі.

Точних даних про те, скільки мирних жителів убили російські військові за понад місяць окупації Бучі, немає. Правоохоронці досі знаходять поховання на околицях міста. За останні два тижні було ексгумовано кілька поховань.

"Загалом у нас зібрано 458 тіл. Ми взяли бази моргів і розуміємо, скільки тіл пройшли через процедуру розтину, — 458. З них ми виявили 419 за тими даними, які надали морги, — смерть пов'язана з діями Російської Федерації. Тому ми говоримо про 419 жертв росіян на території Бучанської громади", — уточнила Скорик-Шкаровська.

Ще одну, 12-ту жертву російських військових ідентифікували родичі. Загиблий — чоловік 37 років. Його рідні виїхали з Бучі у перші дні війни, а він вирішив залишитися.

У 20-х числах березня зв'язок із чоловіком обірвався. Родичі запевняють, що російські військові вбили його навмисно, оскільки із 2014 до 2015 року загиблий брав участь в антитерористичній операції на сході.

"Його застрелили, бо вони шукали, хто саме військовозобов'язаний чи учасник АТО. І вони документи забрали, ми навіть документів не знайшли, бо вони перерили, забрали все — паспорт, військовий квиток", — розповіла Лариса Якусевич, родичка загиблого.

За словами родичів, сусіди бачили, як загиблого виводили з дому російські військові. Його вбили пострілом у голову, а тіло залишили на вулиці.

"По-перше, ми не знали, де тіло, бо мені розповідали, що 67 тіл викопали на території церкви, там їх поховали, рашисти дозволили. Там вирили яму і поховали. А потім звідти вийняли всіх і розвезли до моргів. І ми почали шукати, як його знайти. Це добре, що у сільській раді зробили фотографії, то ми й пішли туди", — поділився батько загиблого Василь Хмарук.

Фахівці збирають доказову базу щодо воєнних злочинів російської армії в Україні.

"Звичайно, це один із пріоритетів на сьогодні для правоохоронців і України, і Київської області. Це розслідування воєнних злочинів і всі процедури, які необхідно зробити для того, щоб належним чином зібрати докази, зафіксувати. Я впевнений, що це все буде зроблено. Цим пояснюється, що є така певна затримка з похованнями, оскільки на першому місці — досягти справедливості, а потім поховати", — наголосив Віталій Власюк, заступник голови Київської обласної військової адміністрації.

Дані про ДНК загиблих, імена яких невідомі, зберігаються у правоохоронців. Якщо родичі знайдуться, то вони зможуть перепоховати або поставити іменну табличку. До цього часу невпізнані жертви російської агресії мають лише порядковий номер.

Читайте також: Жертви російської окупації Бучанської громади — знайдено 458 тіл, зокрема 12 дітей, і мішок із неопізнаними частинами

Медіа-партнери
Прямий ефір