Украина наш дом

У нас з них не знущаються — Малюська відповів Денисовій з приводу олігархів

Денис Малюська. Фото: kanaldom.tv

Міністр юстиції України Денис Малюська не вважає, що в законопроєкті про олігархів є моменти порушення прав людини. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "Дом".

"Безумовно, олігархи мають свої права, як і будь-які інші громадяни України. Але у нас же проблема не в тому, що олігархів дискримінують, знущаються з них. У нас проблема інша — у них занадто багато могутності. Вони паразитують на державному бюджеті. Вони промивають мозок нашому народові через свої медіа", — сказав міністр у відповідь на критику законопроєкту з боку омбудсмена Людмили Денисової.

Малюська наголосив, що права олігархів, як громадян України, в законопроєкті не порушуються.

"Тобто проблема не в тому, що у них щось відбирають і роблять їх дуже слабкими. Проблема в тому, що вони сконцентрували занадто багато влади. І трохи цю владу зменшити — це взагалі не порушення прав людини", — акцентував він.

Повна версія інтерв'ю: Проблема не в тому, що з олігархів у нас знущаються: інтерв'ю з міністром юстиції Денисом Малюською

Нагадаємо, Верховна Рада 1 липня в першому читанні прийняла законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". За документ проголосували 275 народних депутатів. Другий, підсумковий, розгляд законопроєкту було заплановано на осінь. До нього вже надійшло понад 1230 поправок.

2 вересня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера парламенту Дмитра Разумкова з офіційним листом, в якому зазначила невідповідності Конституції України законопроєкту № 5599 і запропонувала направити його до Венеціанської комісії.

10 вересня Разумков направив законопроєкт на експертизу до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія).

Прямий ефір