Украина наш дом

У "мобілізованих" з Донбасу вилучають особисті документи, на Херсонщині друкують "бюлетені" — ситуація в захоплених регіонах

Російський окупант. Фото: focus.ua

Обмеження у виїзді, "фільтраційні заходи", "мобілізацію" продовжують загарбники на тимчасово окупованих територіях. Деталі повідомили сьогодні, 27 квітня, у Генеральному штабі Збройних сил України, інформує "Дом".

У Харківській області в районі селища Левківка Ізюмського району ворог організував пункт збору пошкодженої техніки, де здійснює її ремонт та відновлення. Також російські загарбники продовжують проводити так звані "фільтраційні заходи" в окремих населених пунктах, тимчасово непідконтрольних українській владі.

На тимчасово захопленій території Запорізької області окупанти оглядають будинки місцевих жителів — шукають представників силових структур України. Здійснюють перепис місцевого населення. Пересування по тимчасово захопленій території без документів, що посвідчують особу, заборонене.

На тимчасово захопленій території Херсонської області окупантами проводиться підготовка до проведення так званого "референдуму", друкуються бюлетені, уточнюються особисті дані місцевих громадян України. При цьому російські загарбники продовжують перешкоджати виїзду за межі захопленої території мирних жителів.

У особового складу, який звозять для поповнення втрат із окупованих територій Донецької та Луганської областей, вилучають особисті документи, що не дозволить ідентифікувати цих осіб у разі загибелі.

У Генштабі повідомляють, що ворог деморалізований, почастішали випадки пошуку військовослужбовцями противника нових способів уникнення участі в бойових діях. Особовий склад вдається до дезертирства, здачі в полон та самокаліцтва.

Читайте також: Є постраждалі: на скандування "Херсон — це Україна" окупанти відповіли сльозогінним газом та світлошумовими шашками (ВІДЕО)

Прямий ефір