Украина наш дом

У Луганській області — найважча ситуація в Україні, — Гайдай (ВІДЕО)

Сергій Гайдай. Скріншот відео: kanaldom.tv

На території Луганщини, де велися активні бойові дії, повністю зруйнована інфраструктура, зиму там пережити буде важко. Про це сьогодні, 30 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, інформує "Дом".

"У Луганській області — найважча ситуація в Україні на сьогодні. Область віртуально можна розділити на три частини. Перша — це та частина Луганської області, яка була окупована з 2014 року, там свій анклав, своє життя, свої правила та нюанси. Друга частина — проміжна, це та, яку залишили з 24 лютого, але там не було активної фази бойових дій. І третя частина — це там, де була активна фаза бойових дій", — розповів Гайдай.

За словами очільника Луганщини, на окупованій з 2014 року території загарбники нічого нового не побудували, але якась радянська спадщина ще працює.

"Я думаю, що якось там люди будуть існувати", — вважає Гайдай.

На тій частині, яка була швидко окупована, без боїв, не зруйнована інфраструктура.

"Там людям трохи легше, бо там в основному — сільська місцевість. Люди можуть перезимувати. Але вся інфраструктура не буде відновлена. Ми починали проєкт з реконструкції в Старобільському районі очисних споруд, багато грошей зарезервували та повинні були в липні повністю закінчити роботи. Ніхто зараз нічого не робить, і очисні споруди в неналежному стані", — поінформував Гайдай.

Найгірша ситуація, зазначив очільник області, на території, де була активна фаза бойових дій. Тут інфраструктура зруйнована, бо населені пункти обстрілювалися з різного виду озброєння протягом декількох місяців. Він додав, що за годину було по 186 "прильотів".

"Звісно, все розбито вщент. На зміну центральному водопостачанню прийшли "помивочні". Каналізацію в Сєвєродонецьку рік треба відновлювати. Електрику кидають напряму, без підстанцій, все горітиме. Вода, яку люди беруть зі свердловин, на жаль, заражена частками загиблих, які місяцями лежали в лісах. Ніхто їх не забирав, вони просто розклалися, і це пішло в землю", — каже Гайдай.

Він зазначив, що людям стає зле після вживання такої води.

Читайте також: По 70 автівок в Старобільську та Сватовому: крадіжки окупантами українського зерна набирають обертів на Луганщині

Прямий ефір