Украина наш дом

У "Л/ДНР", як і у всій Росії, буде лише дві партії — "єдинороси" та комуністи, — Лисянський

Павло Лисянський. Фото: kanaldom.tv

Правляча в РФ партія "Єдина Росія" поглинає головні ідеологічні рухи (партії) у "ЛНР" та "ДНР" — "Мир Луганщині" та "Донецька республіка". Наприкінці липня "єдинороси" провели з "республіканцями" нараду, на яких повідомили про рішення включення "республіканських" партій до структури "Єдиної Росії". Про це в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів правозахисник, засновник громадської організації "Східна правозахисна група" Павло Лисянський.

Він зазначив, що таке поглинання, по суті, є зачисткою "республіканських" партій, а також є продовженням загальної зачистки "правлячих еліт".

"Треба розуміти, що якщо не буде "Миру Луганщині" та "Донецької республіки", то в "народних радах" більше не буде й "депутатів" від них. Натомість будуть інші", — звернув увагу Лисянський.

Крім того, сьогодні у тій самій "ДНР" діє кілька місцевих рухів, просто до "народної ради ДНР" допускаються лише "Донецька республіка" та "Вільний Донбас". Нинішня ідея Кремля — встановити в "Л/ДНР" двопартійну систему, яку представлятимуть "Єдина Росія" та Комуністична партія РФ (КПРФ).

"Наприклад, представник КПРФ Казбек Тайсаєв постійно їздить на окуповану територію України. Вони вже створили в Донецьку первинну організацію КПРФ і вже навіть прийняли нових членів. Тобто КПРФ поглинає комуністів, а "Єдина Росія" — все інше, ті самі "Донецьку республіку", "Вільний Донбас" та інші менш впливові рухи", — зазначив правозахисник.

Лисянський повідомив, що за деякими даними двопартійну систему хочуть запровадити у всій Росії.

"Так, ходять такі чутки. "Єдина Росія" забере 75%, решту віддадуть комуністам. А інших партій не буде. Наприклад, КПРФ поглинатиме ту ж "Справедливу Росію". І вони таким же чином поглинатимуть і проєкти на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей", — уточнив він.

Читайте також: У росіян є два методи зачистки — або ліквідація людини, або в'язниця, — Лисянський про зміну "чиновників" у "Л/ДНР"

Нагадаємо, Лисянський також розповів про зачистки "еліт" у "ЛНР" та "ДНР".

Прямий ефір