У приватників — від 100 грн за літр: через обстріл на Луганщину неможливо завезти паливо (ВІДЕО)

Олександр Стрюк. Фото: kanaldom.tv

На Луганщині офіційно заправити автомобіль неможливо вже два місяці. Більшість автозаправок розбиті обстрілами, решта стоять порожні — бензин на них не завозять. Ціна у приватників — від 100 грн, але можна купити не більше каністри. Про це повідомляє кореспондентка телеканалу "Дом" Анастасія Волкова.

Навіть якби вдалося завезти паливо до адміністративної столиці області Сєвєродонецька — зберігати його немає де, бензосховища на АЗС розбиті.

"У Сєвєродонецьку дійсно дуже велика проблема з паливом для населення. Ми працюємо над закупівлею палива, щоб можна було його доставити хоча б у сусідні міста, більш-менш безпечні, й там ми могли б заправляти наш транспорт. Тому що у Сєвєродонецьку зберігати паливо немає де, оскільки всі заправки розгромлені та постраждали від обстрілів. Тому працюємо над логістикою, щоб закупити, привезти та їздити заправляти дідівським методом у каністри або одразу по машинах", — прокоментував керівник Сєвєродонецької міської військової адміністрації Олександр Стрюк.

Завозити пальне у великих обсягах до міста небезпечно, оскільки Сєвєродонецьк завжди перебуває під ворожим вогнем. Потрапляння снаряда до цистерни може призвести до жертв, адже у підвалах та сховищах досі залишаються кілька десятків тисяч жителів.

"Нам допомагає обласна адміністрація — заправляє генератори, щоб можна було подавати електрику на лікарню, на гуманітарний штаб, щоб можна було розвозити гуманітарну допомогу. Зараз загалом у країні ситуація з паливом складна, найближчим часом має змінитися, але поки що у нас режим жорсткої економії", — додав Стрюк.

Аналогічна ситуація і в Донецькій області — автомобілісти можуть вільно заправитися лише в сусідній Дніпропетровській області.

Читайте також: Єдиний виробник бензину в Україні: Кременчуцький НПЗ навряд чи почне працювати до кінця року

Нагадаємо, до 2 квітня в Україні єдиним виробником палива залишався Кременчуцький нафтопереробний завод. Проте внаслідок кількох ракетних обстрілів у квітні підприємство було повністю зруйноване. Прогнозується, що до кінця цього року відновити роботу НПЗ у Кременчуці не вдасться. На період кризи Україна отримуватиме паливо з Європи.

Медіа-партнери
Прямий ефір