У Байдена назріває внутрішньополітична проблема через "Північний поток-2", — політолог

Борис Тизенгаузен. Фото: kanaldom.tv

У США назріває внутрішньополітична проблема у зв'язку зі згодою президента Джо Байдена на завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". І цей момент Україна повинна використовувати в своїх національних інтересах, зокрема, під час візиту до Вашингтона Володимира Зеленського. Про це сьогодні, 4 серпня, в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявив політолог Борис Тизенгаузен.

Безумовно, ключовою темою саміту Зеленський — Байден стане обговорення історії угоди США і Німеччини про добудову і запуск "Північного потоку-2" — домовленості, яка була несподіваною для багатьох. Зокрема, і для американських конгресменів.

"Представники Конгресу США — республіканці та демократи — зараз обурюються і запитують: "Байден, дай нам відповідь". Ну, республіканці взагалі кажуть — ми заблокуємо демократам всі кадрові призначення, поки не отримаємо відповідь, чому ми так дивно реагуємо на російський не просто газовий проєкт, а проєкт, який несе загрозу економічній безпеці та політичної, напевно, теж... У Байдена внутрішньополітична проблема з цим "Північним потоком-2" тільки назріває, бо і республіканці, й демократи намагаються отримати відповідь — чому однією рукою ми накладаємо санкції на Росію, іншою рукою санкції знімаємо з "Північного потоку-2", — зазначив Тизенгаузен.

У зв'язку з цим Володимиру Зеленському дуже важливо під час візиту до США зустрітися з тими конгресменами, які протистоять запуску російського газопроводу і підтримують Україну в цьому питанні.

Політолог припускає, що на зустрічі безпосередньо з Джо Байденом президент України спробує ще раз донести, в чому загроза "Північного потоку-2".

"Але Байден — він же класичний яструб, він прекрасно розуміє, що таке Росія, що стоїть слово Росії та що взагалі несе з собою цей "Північний потік-2". Ми ж чудово пам'ятаємо спільний саміт з Путіним, де Байден простягнув листочок з 16 об'єктами критичної інфраструктури, і сказав: "Ось червоні лінії, ці об'єкти атакувати не можна". Що сталося буквально через короткий час? Один з об'єктів був атакований. Тобто, коли ти говориш з автократом мовою сили, він діє абсолютно навпаки", — нагадав Тизенгаузен.

Читайте також: Які теми обговорять Зеленський і Байден, розповіли в Держдепартаменті США (ВІДЕО)

Нагадаємо, енергетична безпека, російська агресія і проведення реформ — це головні теми, які обговорять президенти України та США у Вашингтоні 30 серпня.

Прямий ефір