Украина наш дом

Тимчасове безоплатне житло на рік: скільки мають створити до кінця 2022 року в Україні модульних містечок, назвав міністр

Модульне містечко в Ірпені. Фото: Facebook/Олексій Чернишов

В Україні створено вже 9 модульних містечок для проживання громадян, які втратили житло через повномасштабну російську агресію. Загалом до кінця 2022 року планується створити 25. Про це заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов в ефірі національного телемарафону, інформує "Дом" із посиланням на "Укрінформ".

"Таких об'єктів у нас уже дев'ять. Ми зараз працюємо ще над 15 об'єктами в деокупованих областях і не тільки. Мінімум 25 таких комплексів ми маємо до нового року створити", — повідомив міністр.

Це тимчасове житло, розраховане на рік проживання й на експлуатацію в опалювальний сезон.

За словами Чернишова, мешканці модульних містечок не сплачують за проживання та комунальні послуги. Ці витрати беруть на себе міські ради.

Насамперед, у такі об'єкти заселяють українців, житло яких внаслідок війни непридатне для проживання.

Разом із цим, як додав міністр, уряд взяв курс на відновлення пошкодженого житла. Він анонсував презентацію відповідного законопроєкту найближчим часом.

Читайте також: "Тимчасове, але якісне та комфортне житло": в Ірпені облаштували модульне містечко (ФОТО)

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 13 серпня, у місті-герої Ірпені Київської області відкрили тимчасове модульне містечко для українців, які через війну втратили домівки. Воно розташоване на території санаторію "Дубки". У цьому містечку вперше було додано багато елементів, які важливі для комфортного життя.

Прямий ефір