Туреччина неодноразово підтримувала Україну в комунікації питання звільнення утримуваних осіб, — Ташева

Таміла Ташева. Фото: kanaldom.tv

Туреччина є надійним і сильним партнером України — як у питанні надання озброєння, так і в гуманітарному напрямі. Про це у програмі "Дисиденти" телеканалу "Дом" розповіла заступниця постійного представника президента України в АР Крим Таміла Ташева.

"В останні кілька років взаємозв'язки Туреччини та України справді дуже сильні. Ми бачимо це в усіх сферах: і військовій, і на рівні емпатії між президентом Зеленським та президентом Ердоганом, і за кількістю взаємних візитів президентів. Президент Ердоган постійно говорить про Крим та кримських татар", — наголосила вона.

Як приклад Ташева навела кейс першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, незаконно затриманого в окупованому Криму.

"Мені здається, тут дуже важливо згадати Нарімана Джеляла, першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу, якого було затримано після установчого саміту Кримської платформи, на якому була турецька сторона. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу представляв Туреччину на Кримській платформі. І у справі Нарімана президент України звертався до турецької сторони як посередника в комунікаціях", — продовжила

Турецька сторона неодноразово підтримувала Україну у розв'язанні подібних питань.

"Це не вперше — вже неодноразово українська сторона передавала переліки осіб, які утримуються з боку Російської Федерації, турецькій стороні для комунікації. У Сочі, коли президент Ердоган із Путіним зустрічався, він порушував це питання. Мені здається, зокрема в гуманітарних питаннях, щодо визволення наших полонених, українській стороні необхідно залучати наших справді сильних турецьких партнерів", — підсумувала Ташева.

Читайте також: "Справа" Джеляла та братів Ахтемових: окупанти намагаються робити все, щоб світ забув про політв'язнів (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган неодноразово пропонував організувати переговори між Путіним та Зеленським. Так, наприкінці листопада 2021 року він запропонував організувати зустріч президентів України та Росії, але в Кремлі відразу відкинули цю пропозицію, вчергове заявивши, що не вважають себе стороною конфлікту. 

А у січні Ердоган запросив президента РФ Володимира Путіна та президента України Володимира Зеленського до Туреччини, щоб "залагодити розбіжності" між двома країнами.

23 серпня в Києві відбувся установчий саміт Кримської платформи. У ньому крім України взяли участь делегації з 46 країн світу. Підсумком роботи високого зібрання стало підписання спільної декларації.

Читайте також: Туреччина не визнає окупацію Криму, і Ердоган нагадав про це Путіну — Джемілєв про Кримську платформу

Медіа-партнери
Прямий ефір