Труднощі, жарти і вдячність людей: про роботу енергетиків у період блекауту розповіли представники компанії YASNO

Вадим Бугла, Сергій Коваленко та Олена Кравець. Фото: kanaldom.tv

У якому режимі сьогодні працюють наші енергетики, як споживачі реагують на графіки відключень і що допомагає енергетикам витримувати сьогоднішній важкий час. Про це в шоу "Тихий вечір з Оленою Кравець" розповили директор компанії YASNO Сергій Коваленко та енергетик, електромонтер Вадим Буглак.

Ведуча — Олена Кравець.

— Ми дуже вдячні, що ви знайшли час, щоб прийти до нас. Ми розуміємо, скільки у вас зараз роботи, бо ви у повному сенсі зараз воюєте з темрявою. Але дивлюсь на вас, і ви світитесь, і нам дуже спокійно від цього. Бо, якщо світло є всередині вас, то воно буде і в нас. І перше запитання до вас, Сергію. Чи є світло особисто у вас?

Коваленко: Коли я виїжджав сюди, було, але зараз, гадаю, вже нема, бо графік. За графіком в мене сьогодні ввечері немає світла.

— Я чесно вам скажу, це певні труднощі для всіх нас, звичайно. Але мене приємно дивує, з яким розумінням люди ставляться до цього. Я не очікувала навіть від себе такого, від свого оточення. Це дуже велике розуміння того, що все це закінчиться, що люди працюють.

Коваленко: Якщо казати про розуміння, то я наведу такий класний приклад. В перший місяць війни платежі за світло впали в шість разів. Це було зрозуміло. Але кожен тиждень, кожен місяць рівень платежів зростав. Він ще не повернувся на довоєнний рівень, але понад 90% киян платять більш-менш у ритмі. І це дуже круто.

Сергій Коваленко. Фото: kanaldom.tv

— Вадиме, ви безпосередньо герой теперішнього часу. Ви займаєтесь ремонтом енергосистем. Мені казали, що ви в роботі найбільше полюбляєте труднощі. Тобто зараз ваш час. Який виклик був найскладніший?

Буглак: Певно, це там, де я і потрапив на камеру.

— А як ви потрапили в кадр?

Буглак: Ми працювали собі, було вже ближче до вечора, під кінець дня. Робота вже більш-менш вдається. Працюємо. Підходить хлопець з дівчиною і кажуть: "Доброго дня". — "Доброго дня". — "Ми бачимо, ви так тяжко працюєте. Дозвольте вас кавою пригостити, от ми вам кексики принесли". — "Не треба, дякую". — "Ні, ви так стараєтеся, ви молодці. Де є ДТЕК, там є світло". Ця фраза мені так запам’яталась. Пригощають, це приємно.

— Слухайте, ну, так же було не завжди. Ставлення змінилося.

Буглак: О, так. Це тільки останнім часом люди починають щось розуміти. А раніше були конфлікти. Люди вічно чимось незадоволені. "Чому ви тут знову працюєте? Ви вже місяць тому тут працювали, й пів року тому теж працювали. Чому на одному місці? Йдіть в інше місце".

— А зараз — кава і кексики.

Буглак: Навіть сьогодні. Сьогодні був на роботі, відлучився на 10 хвилин, приходжу, мій колега каже: "От, нам знову каву принесли". І це вже раз четвертий, п'ятий тільки за останній місяць.

— Керівництво бачило відео з вами у соцмережі? Що вам казали?

Буглак: Я саме закінчив свою зміну, поїхав додому відпочивати. Тільки поставив машину, піднімаюся додому. Дивлюся — прийшло якесь відео від керівництва. А я знаю, що у мене там були пару таких моментів, скажімо так, де трішки було начальство незадоволене. Думаю, це я вже десь попав. Це вже щось десь не так.

Я дивлюся цей ролик — зразу в ступорі, не розумію, що трапилося. Ну як, ми ж там за правилами повинні бути в касках. Але таке було місце складне, і я її просто не надягнув, тому що було незручно. Я йому пишу: "Це зальот?" Така пауза, і відповідь: "Ні, це бомба!"

Вадим Буглак. Фото: kanaldom.tv

— А знаєте, ви, Сергію, теж до цього доклали певних зусиль. Тому що ви у своїх соцмережах, у Телеграм-каналі комунікуєте з людьми, ви розповідаєте, що відбувається. Ми не залишаємося в невідомості. І до речі, друзі, підпишіться на Twitter YASNO.

Коваленко: Краще Facebook. Але Twitter теж хай буде, в Twitter веселіше.

— Так, в Twitter весело, там навіть в описі написано: "Ну, давай, розкажи нам, як ти не любиш графіки відключень". Це дуже самоіронічно.

— А який ваш улюблений жарт? Бо там публікують не тільки інформацію, але й певні меми, жарти. Вам же ще й люди надсилають.

Коваленко: Є. Це одинадцята заповідь: "Не побажай світла сусіда свого".

Бо понад 90% скарг - не про світло у людини в будинку, а про світло у сусіда. Я розумію людей, чому вони так відчувають. Бо коли у них є світло, вони не бачать, що навколо світла нема. А коли нема, а навпроти горить світло і там якась або дискотека, або ще щось, то трошечки неприємно.

— А в мене ще іноді виникає така таємна думка, що хтось слідкує за тим, чи займаюсь я спортом, чи ні. І вирішує, певно, так: сьогодні вона дуже багато сиділа за кермом, нехай піднімається на 18-й поверх, а коли вона вже підніметься, ми включимо світло. Так відбувалося вже кілька разів. Ну, просто секунда в секунду, це якісь дива. Але й мені, певно, була потрібна така прокачка… Ми не будемо, можливо, вас просити зробити певні прогнози, сказати "ось точно..."

Коваленко: Чого ж ні?

— А що, можна? Так, дивіться, розмову з вами ми записуємо, а сама програма  буде виходити 10 грудня. Чи вийде вона?

Коваленко: Вийде, і її подивляться люди.

— І в повторі?

Коваленко: Я впевнений, що і в повторі.

— Сергію, Вадиме, ми довго думали, що вам подарувати, а потім проаналізували все те, про що ми з вами говорили…  Це термоси Superheroes ("Супергерої"). І на них є навіть дуже схожі блискавки, як у вас на графіках включень. Не відключень, а включень.

"Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі й події, що дадуть змогу трішечки відпочити та відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Щосуботи в гості до Олени Кравець та її співведучого Юрія Карагодіна приходять знакові співрозмовники, щоби своїми історіями життя, оптимізмом та силою підтримати й підбадьорити глядачів.

Гостями другого випуску стали: співак, блогер, теле- і радіоведучий Володимир Дантес, директор компанії YASNO Сергій Коваленко, ресторатор і телеведучий, а зараз боєць ЗСУ — Даніель Салем. Музичні гості — гурт KAZKA.

З попередніх випусків "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Медіа-партнери
Прямий ефір