Украина наш дом

Три версії причини пожежі в пансіонаті Харкова розглядає поліція

Фото: liga.net

Правоохоронці затримали чотирьох осіб, причетних до організації діяльності пансіонату в Харкові, де 21 січня сталася пожежа. Їм готують повідомлення про підозру.

Про це пише телеканал "Дом" з посиланням на інформацію генпрокурора Ірини Венедіктової.

Правоохоронці затримали власника будівлі, орендаря будинку та його дружину — вона фактично керувала будинком для літніх людей. Окрім того, затримано адміністратора пансіонату, який координував його роботу, але при цьому не був там офіційно працевлаштований. Всім їм готуються повідомлення про підозру і клопотання про обрання запобіжного заходу.

За даними правоохоронців, затримане подружжя є засновниками громадської організації, яка використовувалася для прикриття діяльності, пов'язаної з доглядом за літніми людьми. Наразі тривають слідчі дії.

Правоохоронці розглядають три основні версії пожежі:

  • підпал (занесення стороннього вогню);
  • необережне поводження з вогнем у побуті й електроприладами;
  • замикання електромережі.

Також відомо, що у власника будівлі на ділянці стоять два будинки. На будівлю, в якій функціонував пансіонат для людей похилого віку, відсутні документи на введення в експлуатацію. Електро- та газопостачання були підведені до будинку незаконно.

Як повідомлялося, затримані підозрюються в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу України (порушення норм протипожежної безпеки, що спричинило загибель людей). 

Нагадаємо, 15 осіб загинули внаслідок пожежі в будинку для літніх людей у Харкові.

Прямий ефір