Украина наш дом

Токаєв став головою Ради безпеки Казахстану та пообіцяв діяти жорстко

Касим-Жомарт Токаєв. Фото: aa.com.tr

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у своєму зверненні до нації заявив, що він вступає на посаду голови Ради безпеки Казахстану замість ексглави країни Нурсултана Назарбаєва, який раніше обіймав цю посаду. Про це він сказав сьогодні, 5 січня, інформує "Дом".

Коментуючи протести в країні, Токаєв заявив, що діятиме жорстко.

"Як глава держави і з сьогоднішнього дня голова Ради безпеки я маю намір діяти максимально жорстко. Це питання безпеки наших громадян, які звертаються з численними проханнями до мене захистити їхнє життя та життя їхніх сімей. Це питання безпеки нашої держави. Упевнений, народ мене підтримає", — зазначив він.

Токаєв додав, що не має наміру тікати з країни. Протестувальників він назвав "змовниками", а їхні дії — "ретельно спланованими та скоординованими". І зазначив, що готовий піти назустріч активістам та вже підготував для них пакет пропозицій, який незабаром озвучить.

Токаєв також акцентував, що серед поліцейських, які стримували протестувальників, є загиблі. Проте кількість жертв не назвав.

Зазначимо, посада секретаря Ради безпеки — одна з кількох найвищих посад, які залишилися у експрезидента Казахстану Назарбаєва, який правив країною 30 років. Його відставка — одна з вимог протестувальників.

Раніше повідомлялося, що у столиці Казахстану, місті Нур-Султан, указом президента Касима-Жомарта Токаєва запроваджено надзвичайний стан. Тисячі протестувальників вдень 5 січня прорвали оточення поліції на площі Республіки Алмати. Демонстранти озброїлися гумовими кийками, ціпками, щитами та розпочали штурм будівлі акімату міста.

Читайте також: Захоплення мерії, стрілянина та сотні постраждалих: ситуація в Казахстані (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Казахстані після стрибка цін на зріджений газ із 2 січня відбуваються газові протести.

2 січня на вулиці міст Жанаозен та Актау вийшли багатотисячні мітинги з вимогою знизити вартість газу. Через добу протести охопили усі регіони країни.

4 січня в Алмати відбулися сутички протестувальників та поліції. В одному з міст Мангістауської області мітингувальники спробували взяти штурмом держадміністрацію.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв з 5 до 19 січня ввів режим надзвичайного стану в Мангістауській області та місті Алмати.

У Казахстані з 1 січня 2022 року ціна за літр зрідженого газу зросла до 120 тенге (0,28 дол. США), демонстранти вимагали зменшити її до 50-60 тенге (0,11-0,14 дол.). Зазначимо, що середня зарплата в країні станом на серпень 2021 року становила 256 тис. 455 тенге (590 дол.).


Всі новини про протести у Казахстані читайте тут

Прямий ефір