Украина наш дом

Теза про те, що Україна не подбає про своїх людей, — частина роспропаганди: у ДонОВА розповіли про допомогу тим, хто евакуюється

Эвакуация из Донецкой области. Фото: dn.dsns.gov.ua

Україна робить усе, щоб захистити людей, які живуть у Донецькій області. Залишатися в регіоні небезпечно, необхідно евакуюватися. Евакуйованим надається грошова підтримка, житло, харчування та медична допомога. Про це в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA повідомила речниця Донецької обласної військової адміністрації Тетяна Ігнатченко.

"Абсолютно всі обстріли, які влучають по Донецькій області, — це об'єкти цивільної інфраструктури. І, звичайно, ми розуміємо, що майбутні події розвиватимуться таким чином, що Російська Федерація робитиме все для того, щоби була відсутність газу. Це ще одна зброя РФ. Але нічого ціннішого за людське життя у нас немає. І ми робитимемо все, щоб зберегти життя людей, щоб люди залишилися живими та здоровими. Ми дуже часто говоримо та закликаємо людей евакуюватися з Донецької області. І, на жаль, маємо негативну статистику, ми, на жаль, мали лише один день, коли в нас не було вбитих унаслідок російських ударів. Наразі йдеться про десятки поранених щодня. І зараз наше головне завдання — якнайбільше запевнити людей, жителів Донецької області в тому, що тут немає більше безпечних місць. Ми розуміємо, що, звичайно, краще, ніж удома, ніде не буде. Але зараз найкраще евакуюватися. І люди мають зрозуміти, що зараз залишатися просто небезпечно", — сказала вона.

Спікерка ДонОВА зазначила, що теза про те, що Україна не подбає про своїх людей, є частиною російської пропаганди. Держава надає допомогу всім своїм громадянам.

"Це (що влада покине і ніхто не допоможе, — ред.) абсолютно пропагандистські наративи та меседжі. Російська Федерація все життя нам розповідала, що одна частина України з іншою не має нічого спільного. І знає, що один із найцинічніших фактів — це те, хто винен у цій війні. Ми зараз співпрацюємо із 13 областями України, які приймають переселенців із Донецької області. І ця обов'язкова евакуація зараз відбувається до Кіровоградської області та ще кількох областей. Це лише маленька частина з того, що ми озвучуємо, як Україна допомагає людям із Донбасу, які щодня під загрозою", — заявила Ігнатченко.

За її даними, щодня виїжджають понад 200 осіб. Кожному надається допомога по 2000 тис. грн, та 3000 грн на кожну дитину.

"Також жителі Донбасу отримують одноразову допомогу. Щобільше, вже одразу ж у поїздах, коли ми евакуюємо людей, одразу ж там у поїздах надається допомога. Йдеться також про фінансову компенсацію 3000 грн та 2000 грн. Евакуацію організовано, це не лише посадка в автобуси та перевезення людей із міста залізницею. Це також висадка з цих поїздів за місцем перебування, розселення людей. І протягом усього цього часу постійно спілкуємось, комунікуємо, дізнаємося, які проблеми цих людей", — розповіла речниця ДонОВА.

Крім того, за короткий час людям допомагають відновлювати документи.

Також більшість людей можуть заселятися до своїх рідних, друзів. Тим, хто не має такої можливості, допомагають.

Речниця ДонОВА нагадала, що Україна займається евакуацією з Донецької області від 24 лютого. Більшість людей вже у безпеці та під захистом держави.

"Зараз на Донеччині залишається таке ядро ​​людей, яке дуже не хоче виїжджати, або ж не може фізично виїхати. І люди повинні розуміти, ті, кому ми пропонуємо евакуюватися, вони їдуть не на порожнє місце, треба евакуюватися. РФ б'є виключно по інфраструктурних об'єктах. Щобільше, з урахуванням тих збільшених навантажень, які зараз припадають на цю систему, електричну систему, ми розуміємо, що 235 тисяч осіб — це той максимум, який зараз ці мережі можуть витримати. Чим більше людей виїде, якщо, наприклад, залишиться 100-150 тисяч осіб, тим краще", — сказала Ігнатченко.

Залишаться в області, за її словами, люди, які займаються підприємницькою діяльністю, бізнесом, а також правоохоронна система, співробітники поліції, люди, які працюють у шахтах, люди, які забезпечують діяльність критичної інфраструктури.

Читайте також: Обов’язкова евакуація з Донецької області: що чекає на тих, хто відмовиться, сказав Кириленко

Як повідомлялося раніше, під час обов’язкової евакуації жителів Донецької області будуть вивозити до безпечних районів 13 областей. Про це йдеться у відповідному розпорядженні Кабінету міністрів України.

Читайте також: Обов’язкова евакуація з Донецької області — у Мінреінтеграції надали алгоритм для жителів

Прямий ефір