Тепер Медведчук вимагатиме звільнення з-під домашнього арешту, — Лещенко про рішення суду щодо Порошенка

Сергій Лещенко. Фото: kanaldom.tv

Обрання народному депутату Петру Порошенку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання може стати основою для перегляду обмежень для другого фігуранта у "вугільній справі" — нардепа Віктора Медведчука, який перебуває під домашнім арештом. Таку думку в програмі "Топшоу" телеканалу "Дом" висловив журналіст, депутат Верховної Ради України VIII скликання (2014-2019 рр.) Сергій Лещенко.

"Думаю, тут ще одна прихована мета, яку вголос не обговорюють. Це дуже серйозна гольова передача Медведчуку. І тепер адвокати Медведчука, маючи на руках рішення щодо Порошенка, підуть і скажуть: якщо Медведчука тримають під домашнім арештом, а Порошенка фактично звільнили, то тоді звільняйте Медведчука, і Медведчук вимагатиме звільнення. А зважаючи на те, що цей суддя (Олексій Соколов, виносив запобіжний захід Порошенку, — ред.) з Медведчуком дуже системно працює, я бачу цілком приховану мету допомогти саме Медведчуку в усій цій історії", — сказав Лещенко.

Лещенко вважає суддю Соколова лояльним до Віктора Медведчука.

"У мене багато доказів. Починаючи з того, що Медведчук свого часу подавав позов на мене, і він хотів потрапити саме на цього суддю. 10 позовів одночасно. Це називається "суддівська карусель". Він подав 10 позовів, потім розпочався автоматичний розподіл справ, і коли потрапив на суддю Соколова, він 9 позовів відкликав і залишив той, який був на Соколова. І потім він почав зі мною суд. І я з'ясував, що цей суддя присуджував Медведчуку перемогу в інших справах", — повідомив журналіст.

Тому він вважає, що у нинішній ситуації існує "системна змова старого істеблішменту".

"Це Порошенко з одного боку, Медведчук з іншого боку і суддя, який обслуговував цей істеблішмент багато років до цього. Крім того, колишня дружина судді працює зараз в апеляції Києва, і з великою ймовірністю справа Порошенка потрапить до колегії, де будуть колеги цієї судді. Вона до її складу навряд чи увійде, оскільки конфлікт інтересів тут очевидний. Але її колеги у цій колегії будуть і вони вирішуватимуть, чи справедливо Соколов виніс такий запобіжний захід Порошенку. І з високою ймовірністю в апеляції нічого не зміниться", — вважає Лещенко.

Все це і пояснює, чому суддя Соколов обрав Петру Порошенку лояльний запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, зазначив журналіст.

"Це жодних обмежень фактично, окрім як не залишати межі Києва та Київської області без дозволу слідчого, який можна отримати, і не виїжджати за кордон без дозволу слідчого, який також можна отримати", — перелічив він.

Лещенко назвав кілька позитивних підсумків судового засідання щодо обрання запобіжного заходу Порошенку. Перший — згідно із законодавством, суддя Соколов тепер не слухатиме справу Порошенка за суттю, оскільки він обирав запобіжний захід. Другий — виносячи рішення на підставі вивчених матеріалів кримінального провадження, суддя визнав, що "висунута підозра є обґрунтованою і що Порошенко — підозрюваний".

Читайте також: Запобіжний захід Порошенку — що відбувалося в суді та під судом (ВІДЕО)

Нагадаємо, 19 січня народному депутату Петру Порошенку суд обрав запобіжний захід у справі про закупівлю вугілля в ОРДЛО у 2014-2015 роках у вигляді особистого зобов'язання. Це означає, що Порошенко має здати паспорт для виїзду за кордон і що він зобов'язується не їхати з Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора чи суду. Також Порошенко має приходити за викликом до слідчого, прокурора або суду. Крім того, він повинен повідомляти їм про зміну місця проживання та/або роботи. Термін дії таких обмежень — до 19 березня 2022 року.

Фігурантом у "вугільній справі" є також народний депутат Віктор Медведчук. Йому інкримінують аналогічні статті Кримінального кодексу — держзрада (ч. 1 ст. 111) та сприяння діяльності терористичної організації (ч. 1 ст. 258-3) шляхом організації постачання вугілля з ОРДЛО на підконтрольну Києву територію України. Проте стосовно Медведчука ще у травні 2021 року суд обрав запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт.

Прямий ефір