Украина наш дом

Телеканали з пулу Медведчука забули про журналістські стандарти і фінансувалися з РФ, — Мендель

Фото: ОП

Санкції проти телеканалів NewsOne, ZIK та "112 Україна", які ввів на п'ять років президент Володимир Зеленський, не є наступом на свободу слова.

Про це заявила прессекретар президента Юлія Мендель, передає "Дом".

"Блокування телеканалів з так званого пулу Віктора Медведчука, які фіктивно оформлені на його соратника Тараса Козака, не має нічого спільного з наступом на свободу слова, яка в Україні є безперечною цінністю. Ці телеканали давно забули, що таке журналістські стандарти, перевірка фактів чи висвітлення принаймні двох точок зору", — зазначила Мендель.

Вона також розповіла, що ці медіа перетворилися на інструмент пропаганди, який використовувався в інтересах держави-агресора. За словами Мендель, вже є факти, які підтверджують фінансування цих телеканалів із Росії.

"Ці медіа стали одним з інструментів війни проти України, тому заблоковані з метою захисту національної безпеки", — додала вона.

Міністр культури і інформаційної політики України Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі написав, що рішення про блокування телеканалів — винятковий, але своєчасний кейс.

"Цей кейс є винятковим, але вчасним. І не тільки через інформаційний тероризм і загрозу безпеці України цих інструментів пропаганди Кремля. Але й через масові порушення журналістських стандартів, фейки та маніпуляції", — заявив він.

Нагадаємо, Володимир Зеленський підписав указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" (№ 43/2021), яким ввів санкції проти нардепа від "Опозиційної платформи — За життя" Тараса Козака. Саме йому формально належать телеканали NewsOne, ZIK та "112 Україна".

Прямий ефір