Украина наш дом

Технічно США можуть брати участь у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу, — Арестович

Алексей Арестович. Фото: dialog.ua

Технічно представники США можуть увійти до складу Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Про це в програмі "Взгляд с Банковой" повідомив речник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович.

"Це технічна можливість. США є членами ОБСЄ, значить, вони мають право увійти в цей формат", — сказав він.

Проте необхідно досягти принципової домовленості з іншими учасниками ТКГ, зокрема, з Росією.

"Зараз у політичного радника президента Зеленського Андрія Єрмака, який також очолює Офіс президента, йдуть інтенсивні консультації з Вікторією Нуланд, яка призначена в США головною посадовою особою з питань України та врегулювання конфлікту з РФ. Крім того, наскільки я знаю з відкритих джерел, Нуланд дуже інтенсивно спілкується з Козаком (Дмитро Козак — заступник керівника адміністрації президента РФ, — ред.). Досить інтенсивно", — повідомив Арестович.

Тобто відбуваються консультації на найвищому рівні, на рівні політичних радників.

"Чим вони конкретно закінчаться, буде зрозуміло, найімовірніше, після візиту президента Зеленського в США та зустрічі з президентом Байденом. Такий візит має відбутися наприкінці цього місяця. Думаю, в серпні з'являться новини", — підсумував спікер української делегації в ТКГ.

Повна версія інтерв'ю: США у переговорах щодо Донбасу та зустріч Зеленського з Путіним: "Взгляд с Банковой" з Олексієм Арестовичем

Нагадаємо, у зв'язку з 7-річним стажем з переговорів Тристоронньої контактної групи виходять два координатори Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ — з гуманітарних і політичних питань.

Прямий ефір