Украина наш дом

Таке переживання за права олігархів у мене викликає посмішку, — Кравчук про протидію законопроєкту

Евгения Кравчук. Фото: sluga-narodu.com

Фракція "Слуга народу" буде пропонувати проголосувати законопроєкт про олігархів у Верховній Раді на наступному тижні. Про це сьогодні, 17 вересня, в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявила народна депутатка, заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

"Якщо подивитися телеканали, які належать олігархам, то вони там навперебій розповідають, яке це порушення прав людини, наскільки терміново потрібно, щоб Венеціанська комісія перевірила, чи не порушуються майнові права. Таке переживання за майнові права олігархів у мене викликає просто посмішку", — зазначила вона про протидію ухваленню законопроєкту.

Проте, Кравчук впевнена, що Верховна Рада проголосує законопроєкт про олігархів на наступному тижні.

"Ми будемо наполягати на Погоджувальній раді. Представник нашої фракції (це буде [глава фракції] Давид Арахамія або Олександр Корнієнко) буде пропонувати додати до порядку денного наступного тижня цей законопроєкт", — сказала парламентарка.

Вона зазначила, що з ухваленням закону з'явиться "чіткість і визначення" щодо осіб, які будуть зареєстровані в реєстрі як олігархи. А також розірве "замкнуте коло" їх впливу на основні державні та суспільні сфери.

"Я нагадаю, що олігарх — це не просто великий бізнесмен, це не просто багата людина. Це людина, яка володіє, зокрема, медіа, і має вплив на політичні партії, міністерства або окремих політиків. Тобто це замкнуте коло, безвідходне виробництво. Показують на своїх каналах своїх же політиків, потім ці ж політики виконують їхні забаганки: дають їм податкові пільги, не дають підвищити податки для олігархів. Просто замкнуте коло. І ось ця олігархічна система не дає розвиватися нормальному, конкурентному бізнесу. Бо олігархам потрібні пільги і державні замовлення для того, щоб триматися на плаву", — пояснила Кравчук.

Читайте також: У нас з них не знущаються — Малюська відповів Денисовій з приводу олігархів

Нагадаємо, Верховна Рада 1 липня в першому читанні прийняла законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". За документ проголосували 275 народних депутатів. Другий, підсумковий, розгляд законопроєкту було заплановано на осінь. До нього вже надійшло понад 1230 поправок.

2 вересня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера парламенту Дмитра Разумкова з офіційним листом, в якому зазначила невідповідності Конституції України законопроєкту № 5599 і запропонувала направити його до Венеціанської комісії.

10 вересня Разумков направив законопроєкт на експертизу до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія).

17 вересня Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №5599. До другого читання з 1300 поправок, внесених народними депутатами, врахували тільки 1%.

Прямий ефір