Украина наш дом

Так чинять терористи — Росія бере в заручники цивільних, щоб вимагати обміну на військових, — Верещук (ВІДЕО)

Ірина Верещук. Скриншот відео: kanaldom.tv

Женевські конвенції забороняють обмін цивільних на військових. Україна не піде на цей крок під тиском Росії. Про це сьогодні, 3 травня, під час спілкування з журналістами в Запоріжжі заявила віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

За її словами, РФ здійснює акти тероризму, коли бере в заручники цивільних, щоб потім вимагати обміну на військових.

"Росія спробувала використати таку велику кількість цивільних, вимагаючи від нас обміняти їх на військових. Цього не було і не буде. Ми не будемо цього робити, тому що це акти тероризму. Так чинять терористи — вони беруть в заручники цивільних, щоб потім вимагати, так би мовити, обміну. Ми вимагаємо обмінювати військових на військових, а цивільних заручників вони повинні відпустити", — сказала віцепрем'єр-міністерка.

Верещук повідомила, що серед заручників — сотні жінок.

"І ми це ще раз і ще раз наголошуємо. Вони тримають у заручниках жінок, вони не подали жодної картки до Міжнародного комітету Червоного Хреста про полон, в якому перебувають жінки. І ми маємо про це говорити. Вони зобов’язані відпустити жінок, вони зобов’язані відпустити усіх цивільних без жодних умов", — наголосила очільниця Мінреінтеграції.

Також вона поінформувала, що у полоні у росіян перебувають понад десяток міських, селищних, сільських голів територіальних громад.

"Вчора нам стало відомо, що до полону забрали, до прикладу, голову Чорнобаївки Херсонської області та його заступника", — додала Верещук.

Читайте також: Перший етап безпрецедентної спецоперації — деталі від Верещук щодо евакуації з Маріуполя (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, окупанти РФ тримали полонених у тісних підвалах, били, принижували, катували. Шокувальні історії українців, звільнених із російського полону, продовжують надходити до уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової.

Прямий ефір