Украина наш дом

Пов'язуємо нову хвилю репресій у Криму з самітом Кримської платформи, — Чубаров

Рефат Чубаров. Скріншот відео: kanaldom.tv

Російська влада мститься за організований Україною саміт Кримської платформи новою хвилею обшуків і арештів кримських татар у тимчасово окупованому Криму, зокрема затриманням заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. З арештом Джеляла на півострові буде розгортатися нова, більш жорстока хвиля переслідувань кримських татар. Таку думку висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у коментарі "Крим.Реалії", інформує "Дом".

За останньою інформацією об'єднання "Кримська солідарність", російські силовики в Криму 3-4 вересня затримали п'ятьох осіб: Азіза Ахтемова, Асана Ахтема, Нарімана Джеляла, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова.

За словами Чубарова, тривожні повідомлення, які надходять із Криму, свідчать про фабрикацію російськими спецслужбами справ про нові "терористичні акти" та їхніх нібито "виконавців" кримських татар.

"Зрозуміло, справжньою причиною останніх обшуків і затримань є помста російських окупантів за дії на міжнародному рівні з чинення тиску на Росію у зв'язку з її злочинами, що здійснюють проти України, зокрема за окупацію Криму. Ми дійсно пов'язуємо нову хвилю репресій у Криму з самітом Кримської платформи, який відбувся нещодавно", — сказав він.

На думку Чубарова, після останніх затримань російська влада може розгорнути більш масштабну хвилю переслідувань кримських татар.

"Слід уважно відстежувати, які підозри будуть висунуті Наріману Джелялу. Зрозуміло, що російські окупанти в бажанні скомпрометувати самого Нарімана Джеляла, Меджліс кримськотатарського народу можуть зараз сфабрикувати якусь справу про "підривника". Ми дотепер не знаємо, де перебуває Ельдар Одаманов, якого заарештували вдень 3 вересня, і, очевидно, з нього протягом доби вибивають свідчення. Ми не знаємо, чи є ці арешти наслідком тих зізнань, які вибиваються тортурами з Ельдара Одаманова, або ж Наріману Джелялу будуть пред'явлені інші звинувачення, зокрема звинувачення в діях, що нібито загрожують територіальній цілісності Росії", — додав Рефат Чубаров.

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський заявив, що окупанти в Криму знову вдаються до переслідувань кримських татар. Так РФ реагує на початок роботи Кримської платформи.

Читайте також: Жінки все частіше стають жертвами репресій в окупованому Криму (ВІДЕО)

Також Міністерство закордонних справ України висловило протест через затримання в окупованому Криму Нарімана Джеляла. Такі дії у відомстві розцінюють як покарання за участь активіста у Кримській платформі.

У Мінреінтеграції також відреагували на чергові обшуки та затримання людей в окупованому Криму. Зокрема, у відомстві закликали міжнародну спільноту посилити санкції проти Росії.

Прямий ефір