Вільну економічну зону "Крим" скасувала Верховна Рада

Режим вільної економічної зони (ВЕЗ) "Крим" скасувала Верховна Рада під час засідання сьогодні, 1 липня, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

Відповідний законопроєкт №5502-д народні депутати ухвалили за основу та загалом. Свій голос за документ віддали 328 депутатів.

Згідно з документом, втрачає чинність закон "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України", який було ухвалено у 2014 році. Також закон впорядковує правила в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

Крім цього, законом передбачено, що здійснення водопостачання до Криму буде заборонено аж до відновлення на півострові конституційного ладу, тобто до того часу, коли Крим повернеться під контроль України.

Народні депутати також ухвалили законопроєкт №5501-д, який вносить потрібні для скасування згаданої вільної економічної зони зміни до Податкового кодексу, і проєкт закону №5503-д, яким передбачено відповідні зміни до Митного кодексу.

Читайте також"Дуже погана вода": про водозабезпечення Сімферополя розповів кримський правозахисник

Нагадаємо, відповідний закон про створення ВЕЗ "Крим" Верховна Рада України ухвалила 15 квітня 2014 року, він набув чинності восени того самого року. Документ ухвалили з метою полегшення евакуації громадян України та підприємств з окупованого Криму. Крім того, ініціатива передбачала врегулювання відносин із бізнесом, який продовжив працювати на півострові.

Як пояснив раніше народний депутат України Рустем Умєров, ліквідація ВЕЗ "Крим" допоможе вилучити навіть формальну можливість ведення торговельної діяльності з тимчасово окупованим Кримом, яка була передбачена в законі про цю вільну економічну зону.

Раніше повідомлялося, що до 2014 року основним джерелом постачання води до Криму був Північно-Кримський канал із забором води з Каховського водосховища, спеціально побудованого в нижній течії річки Дніпро. Канал починається від Каховського водосховища, проходить через Перекопський перешийок, йде повз Джанкой і далі на південний схід, доходячи до околиць Керчі. Довжина — 402,6 км, протяжність у межах Криму — 294 км.

Через Північно-Кримський канал забезпечувалося до 85% потреб Криму в прісній воді. З початком окупації півострова Росією у квітні 2014 року постачання води з Дніпра на Кримський півострів було перекрито. Офіційна позиція України: вода з материкової частини країни буде поставлятися лише після деокупації півострова.

У 2021 році ситуація з водопостачанням Криму залишається критичною. Тому "влада" півострова має намір витратити 70 млн руб. на пошук прісної води в Азовському морі. Експерти зазначають, що ідея видобутку прісної води під Азовським морем для забезпечення нею півострова — безпідставна через низку причин.

Медіа-партнери
Прямий ефір