Світ настільки буде зацікавлений у Криму, наскільки активно Україна це просуватиме, — Томак про саміт Кримської платформи

Логотип Крымской платформы: crimea-platform.org

Світ буде настільки зацікавлений у Криму, наскільки Україна просуватиме питання його повного звільнення. Цьогоріч у межах другого саміту Кримської платформи заплановано ще більше міжнародних подій. Про це сьогодні, 20 серпня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповіла керівниця служби Кримської платформи у Представництві президента України в Автономній Республіці Крим Марія Томак.

"Безумовно, ми розуміємо, що зараз Крим навряд чи можна сказати, що у фокусі міжнародної уваги. Ми розуміємо, що, звісно ж, ситуація на материковій частині України настільки драматична з обстрілами, з цивільними жертвами, що Крим поки що є тилом, на жаль, російської армії, тому до нього немає такої уваги. Але мені здається, дуже важливий урок першої Кримської платформи полягає в тому, що світ настільки буде зацікавлений у Криму, наскільки активно Україна це просуватиме, і ми побачили дуже великий сплеск уваги торік до Криму завдяки Кримській платформі. Мені здається, що цьогоріч з боку України, попри ситуацію, тема Криму залишається на порядку денному завдяки Кримській платформі, але ще більше уваги ми намагаємось привернути", — сказала вона.

Томак повідомила, що, окрім саміту 23 серпня, буде ще більше міжнародних подій. Зокрема, парламентський саміт 24 жовтня у Загребі.

"Буде задіяно кілька треків, те, що називається Кримської платформи. Окрім урядового, це також і парламентський, звичайно ж, будуть експертні обговорення вже в межах парламентського саміту, і спроба залучити і академічні кола, і експертні, і будуть інші локальніші події. Міністерство закордонних справ анонсувало Чорноморську безпекову конференцію, яка теж буде сфокусована на експертному середовищі і не тільки, а більше говоритиме про цей чорноморський вимір безпеки в контексті Криму, зокрема. Тому мені здається, що в принципі, ось така тут є залежність. Тобто, наскільки Україна порушує цю тему, настільки вона важлива", — додала Томак.

Керівниця служби Кримської платформи зазначила, що попередження України щодо використання Криму Росією як військової бази повністю справдилися.

"Усі побачили за попередні пів року, що всі розмови України про те, що Росія створює плацдарм, військову базу у Криму, виявилися не просто розмовами, а це те, що Росія реально задіяла у повномасштабному вторгненні і зараз у забезпеченні окупації Херсонської та Запорізької областей, коли ми бачимо, як із Криму відбувається розширення окупованої зони, використовуються кримські ресурси, кримські кадри, якісь бюджети, якісь інфраструктурні речі для того, щоб ефективно, так би мовити, окупувати нові території", — пояснила вона.

Наразі Крим вписується у загальну картину повоєнної відбудови України, резюмувала Марія Томак.

Читайте також: Кримська платформа: чого чекати від майбутнього саміту (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, цьогоріч на саміт Кримської платформи запрошені глави держав, які торік приєдналися до Декларації Кримської платформи. Водночас географія Кримської платформи розширюватиметься. Захід відбудеться вдруге і запланований на 23 серпня в онлайн-форматі.

Читайте також: Кримськотатарська автономія: про життя в Криму сьогодні та після деокупації говоримо з Тамілою Ташевою

Медіа-партнери
Прямий ефір