Свиней особливої породи розводить переселенець на Луганщині — історія успіху (ФОТО)

Свиньи породы мангалица, которых разводит Станислав. Фото: Facebook / DRC – DDG

Переселенець Станіслав після початку конфлікту на Донбасі і вимушеного переїзду зміг почати нову справу в Муратово Луганської області. Він розводить свиней особливої ​​породи, м'ясо яких користується попитом. Його історію сьогодні, 20 червня, у Всесвітній день біженців, розповіла на сторінці в Facebook Данська Рада у справах біженців - Данська Група з розмінування (DRC-DDG), інформує "Дом".

Станіслав, як і тисячі інших жителів сходу України після початку конфлікту був змушений переїхати. За лінією дотику у нього залишився бізнес — кафе, яким він займався понад 10 років.

Після переїзду чоловік вирішив освоїти нову справу. Тоді почав розводити свиней породи мангалиця.

"Їхнє м'ясо має особливий смак, що підкуповує все більше і більше людей. Сюди, до Муратового Луганської області, за м'ясом приїжджали навіть з Борисполя (Київська область — ред.)", — йдеться в повідомленні.

"Я не продаю, просто спробуйте! Так я шукав перших клієнтів, і ті, хто спробував наше м'ясо, поверталися. Зараз клієнти активно рекомендують нас іншим", — поділився Станіслав.

Однак, зазначають в DRC-DDG, таке господарство — дуже важка праця. Станіслав на ногах вже о 6 годині ранку. У день свині з'їдають до 300 кг різної трави, наприклад, люцерни. Її потрібно накосити, завантажити, привезти і все це без вихідних.

Станіслав зміг придбати мотоблок і косарку завдяки гранту від DRC-DDG.

"Без техніки вручну просто нереально впоратися. У день на господарство йде два автомобільних причепа. Вранці радіти треба, а ми з дружиною вже були без настрою через важку майбутню роботу. Зараз мотоблок їде сам, мені потрібно тільки підрулювати", — розповів Станіслав.

Мангалиця — угорська порода домашніх свиней. Має густу кучеряву шерсть, схожу на шерсть овець. Категорія — сальні породи. Тварини дають смачне м'ясо, яке відноситься до категорії делікатесних продуктів.

Зазначається, що DRC-DDG допомагає фермерам на сході України завдяки підтримці Європейського Союзу.

Читайте також: Досвіду не було, але ризикнули: як переселенці з Донецька розвивають бізнес на спеціях

Нагадаємо, у Гірському Луганської області переселенець з тимчасово окупованого Стаханова зміг відкрити заклад — кафе-пекарню. Чоловік розвиває свій бізнес

Медіа-партнери
Прямий ефір