Украина наш дом

Суд РФ продовжив арешт кримського активіста Яцкіна

Иван Яцкин. Фото: ru.krymr.com

Московський міський суд продовжив строк тримання під вартою українському політв'язню Івану Яцкіну, якого окупаційна влада обвинувачує у шпигунстві.

Клопотання слідчого ФСБ Росії розглядали без участі адвоката в'язня Миколи Полозова, про що він написав у Facebook, інформує канал "Дом".

"Московський міський суд продовжив строк тримання під вартою Івану Яцкіну до 16 квітня", — зазначив правозахисник.

Микола Полозов уточнив, що строк тримання під вартою Івана Яцкіна закінчувався 16 лютого. Через це адвокат заздалегідь подав клопотання слідчому про призначення дати судового засідання про продовження терміну на 15 лютого.

Однак, за словами Полозова, пізніше з'ясувалося, що судове засідання щодо його підзахисного Івана Яцкіна відбулося без його участі, із залученням захисника за призначенням.

Читайте також: У "справі 26 лютого" фігурують 27 кримських суддів, які зрадили Україну, — прокурор АРК і Севастополя

Нагадаємо, кримчанина Івана Яцкіна звинувачують в державній зраді у формі шпигунства (ст. 275 КК РФ). Його затримали восени 2019 року, а наприкінці грудня вивезли до Москви та продовжують утримувати в СІЗО "Лефортово".

https://www.facebook.com/nikolay.polozov/posts/3804606759604692

Раніше повідомлялося, що у Посольстві США в Україні закликали Російську Федерацію негайно звільнити всіх затриманих і ув'язнених кримськотатарських активістів.

Прямий ефір