Створення міжнародного трибуналу для розслідування агресії Росії в Україні підтримала ПАРЄ

ПАРЄ. Фото: slovoidilo.ua

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) виступила за невідкладне створення спеціального міжнародного кримінального трибуналу для розслідування злочинів агресії Російської Федерації в Україні. Про це сьогодні, 28 квітня, повідомила глава української делегації в Асамблеї, депутатка Марія Мезенцева, передає "Дом".

За словами Мезенцевої, резолюція є дуже комплексною і стосується і безпосередньо України, і ролі Ради Європи з подолання наслідків російської агресії.

"З важливого можемо виділити створення спеціального міжнародного кримінального трибуналу для розслідування та переслідування злочину агресії, вчиненого політичним та військовим керівництвом Російської Федерації, та надання необхідної фінансової підтримки Україні", — зазначила депутатка.

У документі міститься заклик до Комітету міністрів Ради Європи щодо необхідності призначити спеціального представника РЄ з питань наслідків російської агресії проти України.

Члени ПАРЄ також закликають держави-члени РЄ зупинити будь-які постачання зброї, будь-яких компонентів для військового сектору Росії, товарів подвійного призначення та накласти санкції на всі треті держави, які обходитимуть таке ембарго.

Парламентарі закликають продовжувати чинити тиск на Росію для припинення бойових дій, виведення військ із суверенної території України та дотримання норм міжнародного права, а також розслідувань, які проводяться з метою встановлення відповідальності за порушення міжнародного права, прав людини, гуманітарного права та інші міжнародні злочини.

Крім того, у документі ПАРЄ закликає прагнути розірвати енергетичну залежність від Росії, прискорюючи перехід на альтернативні джерела.

Нагадаємо, 15 березня Парламентська асамблея Ради Європи, попри спроби Москви уникнути покарання, ухвалила рішення про вигнання РФ із організації.

Прямий ефір