Украина наш дом

Студенти-переселенці можуть розраховувати на пільги в освіті (ВІДЕО)

Молодь, яка навчається й живе в містах та селах на лінії дотику та в окремих районах Донецької та Луганської областей, може розраховувати на допомогу від Української держави. Це — не тільки пільги на навчання та проживання в гуртожитку, інформує "Дом".

Студент четвертого курсу Донецького національного технічного університету (ДонНТУ) Всеволод Севрюков зі страхом згадує обстріли рідної Авдіївки. Університет, в якому він навчався, переїхав з Донецька в Покровськ сім років тому.

Всеволод, як і всі студенти-переселенці, отримує адресну допомогу від держави в розмірі 1000 грн. Це дозволяє йому платити за проживання в гуртожитку. Крім того, є у юнака й інші пільги.

"Крім адресної допомоги, у мене по студентському квитку є можливість 50% знижки в громадському транспорті, оскільки мені доводиться добиратися з Авдіївки. Дуже далеко, десь 20 км в електричці", — зазначив хлопець.

У ДонНТУ в Покровську сьогодні навчається близько 3 тис. студентів. З них 15% — жителі населених пунктів, розташованих на лінії дотику, а також молодь з тимчасово непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей.

"Серед студентів-переселенців багато таких, які отримують академічну стипендію. У нас є президентські стипендії, стипендій Кабміну, Верховної Ради. Ось ці іменні стипендії, дуже часто отримують саме студенти-переселенці", — повідомила проректор з науково-педагогічної роботи ДонНТУ Вікторія Воропаєва.

Крім того, якщо студенти — переселенці — вони отримують академічну стипендію та можуть сплачувати половину вартості за проживання в гуртожитку, інформує юрист Антоніна Загура.

При цьому діти учасників бойових дій на Донбасі мають право на безоплатне проживання в студентських гуртожитках.

Читайте також: Підсумки 16 квітня: візит президента до Парижа, вакцина Pfizer в Україні і нова брехня Кремля (ВІДЕО)

Прямий ефір