Будівництву житла для переселенців із Криму встромляють палки в колеса, — Верещук (ВІДЕО)

Презентація Стратегії інтеграції ВПО. Фото: kanaldom.tv

Віцепрем'єрміністерка — міністерка із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук наступного тижня збирається з робочим візитом до Херсонської області. Про це Верещук повідомила сьогодні, 11 листопада, під час презентації "Стратегія інтеграції внутрішньо переміщених осіб на період до 2024 року", інформує "Дом".

Після раніше анонсованих візитів до Донецької та Луганської області Верещук збирається до Херсона та Генічеського району Херсонської області.

"На наступний тиждень мене чекає Херсонська область, Генічеськ, територіальні громади. Я поїду не тільки в Херсон. Я хочу побачити ту земельну ділянку, де зараз має нам Туреччина побудувати будинок для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), особливо кримських татар. Я хочу побачити Генічеську громаду кримських татар. Сьогодні зустрілася з Рефатом Чубаровим (головою Меджлісу кримськотатарського народу, —, ред.), з Меджлісом. Окреслила напрямки. Уже розумію, чого я їду до Херсона і що я буду там робити", — повідомила Верещук.

Окремо міністерку непокоїть гальмування процесу будівництва житла для переселенців із Криму у Херсоні у рамках підписаної угоди з Туреччиною.

"Зараз я розбираюся по Херсону. Кажуть, що є земельна ділянка. Міський голова, який виставляє технічні умови щодо комунікацій. Замість того, щоб виставити технічні умови, які легко можна зробити,  хоче ледь не пів міста повісити на турецьку сторону, щоб побудували комунікації. Їхня протяжність має бути сотні метрів. Я бачу, що це дискримінація. Навпаки, нам треба все зробити для того, щоб побудувати будинок, який буде швидко побудований, житло в якому буде швидко надано кримським татарам і переселенцям із Криму. У тому числі АТОвцям, бо там теж є відсоток, який надано АТОвцям. Ми ставимо якісь палки в колеса, так би мовити. От я хочу поїхати і подивитися насправді, що заважає допомогти. Я навіть не знаю, чому "допомогти". Нам, собі, допомогти, щоб турецька сторона побудувала такі будинки", — наголосила очільниця Мінреінтеграції.

Загалом, в питанні забезпечення переселенців соціальним житлом Верещук бачить своїм головним завданням — акумулювання коштів міжнародних партнерів України

"Є програма соціального житла. Вона, напевно, не буде достатньою, бо кількість людей, які потребують покращення житлово-побутових умов, є значно більшою, ніж можливості і спроможності державного бюджету. Але зараз моїм основним завданням є якомога більше коштів залучити. Скільки коштів буде залучено, стільки соціального житла буде побудовано. Це той сегмент, де є кошти. Треба просто правильно зібрати. Є і Німеччина, і Швеція, і Канада готова, реально готова. Окрім Туреччини, які вже підписали контракт. Якщо б ми побудували до цього часу, за 2 роки, уже будинки, то Туреччина вже наступні гроші виділила" ,— припустила Верещук.

Нагадаємо, Україна та Турецька Республіка підписали міжурядову угоду про будівництво житла для кримських татар та інших внутрішньо переміщених осіб. Згідно з документом, Туреччина збудує 500 квартир: з них 200 у Миколаєві, ще 200 у Херсоні та 100 у Києві. З цієї кількості 450 квартир передадуть кримським татарам, ще 50 — пільговим категоріям громадян, зокрема — внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО/ООС.

Прямий ефір