Украина наш дом

Стратегію зі створення безбар'єрного простору затвердили в Україні

Заседание Кабмина. Фото: president.gov.ua

Український уряд затвердив Національну стратегію зі створення безбар'єрного простору до 2030 року. Про це сьогодні, 14 квітня, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу Офісу президента України.

В межах ініціативи першої леді Олени Зеленської "Без бар'єрів" Кабінет міністрів також підтримав пропозицію про створення Ради безбар'єрності. Цей орган здійснюватиме моніторинг та контролювати виконання стратегії.

"Для мене важливо, що Кабмін затвердив першу Нацстратегію зі створення безбар'єрного простору в Україні. Мені здається, зараз вона дуже актуальна. У суспільстві сформувався запит на безбар'єрність, та тільки системні дії здатні руйнувати бар'єри в суспільстві. Стратегія — це перший, але важливий крок", — наголосила Олена Зеленська.

За її словами, йдеться не тільки про доступність інфраструктури міст та громад. Нацстратегія також включає заходи щодо залучення та підтримки для всіх українців, які відчувають бар'єри в освіті, працевлаштуванні та отриманні послуг.

Нагадаємо, Національна стратегія безбар'єрності розроблена міжвідомчою робочою групою при уряді України, до якої увійшли 11 міністрів, народні депутати, представники Офісу президента, Національного інституту стратегічних досліджень, громадянського суспільства та експерти.

Раніше голови облдержадміністрацій Донеччини, Вінниччини та Черкащини, а також мери Маріуполя та Вінниці підписали Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури у межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської "Без бар’єрів".

Прямий ефір