Украина наш дом

Стратегію деокупації Криму ухвалили на засіданні РНБО (ВІДЕО)

Окупований Крим. Фото: qha.com

На засіданні Ради нацбезпеки і оборони сьогодні, 11 березня, ухвалили проєкт "Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь". Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данилов після засідання відомства, інформує "Дом".

Документ розроблявся понад рік, до його створення долучили представників багатьох інституцій, зокрема, Меджлісу кримськотатарського народу.

"Це перший фундаментальний документ з часів окупації Кримського півострову Російською Федерацією, який дає чіткий дороговказ, у який спосіб ми будемо рухатися у питаннях деокупації Криму", — заявив Данілов.

За його словами, цей документ буде відкритим, і найближчим часом усі охочі зможуть з ним ознайомитися.

"Крім того, ми вирішили на засіданні РНБО, що Стратегія деокупації Криму буде мати офіційний переклад англійською мовою, і всі наші партнери отримають цей документ найближчим часом", — зазначив секретар РНБО.

Очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба назвав цей документ історичним.

"На засіданні РНБО ми затвердили Стратегію деокупації та реінтеграції Криму. Історичний документ, який мав бути ще у 2014 році. Чіткий сигнал: ми не лише закликаємо світ допомогти повернути Крим — Україна сама серйозно і системно над цим працює за ініціативи президента Володимира Зеленського", — написав Дмитро Кулеба у Twitter.

Рада нацбезпеки і оборони також сьогодні доручила СБУ перевірити 236 осіб, які, перебуваючи у статусі депутатів Верховної Ради, ратифікували у 2010 році так звані "Харківські угоди" про продовження до 2042 року перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі.

"Ланцюжок зради почався не у 2014 році, а в 2010-му.  Без підтримки народних депутатів, які своїм голосуванням ратифікували "Харківські угоди", фактично відчинивши двері військовому вторгненню, не могли б відбутися спроба анексії Криму і тимчасова окупація окремих районів Донецької і Луганської областей", — зазначив Олексій Данілов.

За результатами перевірки СБУ може порушити щодо відповідних осіб провадження про державну зраду (ст. 111 Кримінального кодексу України), додав секретар РНБО.

Нагадаємо, указ щодо заходів з деокупації Кримського півострова підписав Володимир Зеленський.

Читайте також: П'ять головних напрямків діяльності "Кримської платформи" назвали в МЗС

Прямий ефір