Стратегічне партнерство України та США — головна мета та плани

Прапори США та України. Фото: depositphotos.com

Напередодні свого Дня незалежності Сполучені Штати Америки оголосили про надання 14-го пакета військової допомоги Україні на 820 млн дол. Але підтримка Штатів стосується не лише української армії, а й економіки та гуманітарної сфери, повідомляє "Дом".

Від початку повномасштабного вторгнення Росії США передали Україні озброєння на суму близько 7 млрд дол. Сюди входить амуніція майже всіх видів: від тисяч переносних протитанкових комплексів до протикорабельних ракет "Гарпун" і сучасних реактивних систем залпового вогню. До того ж це — не остаточна кількість, адже ще в травні влада США ухвалила довгостроковий план підтримки України. І, за заявами голови держдепу, Америка не має наміру відступати від цього плану.

"Українці продовжують стикатися з жорстокістю, яку цього тижня знову підкреслив обстріл торговельного центру, заповненого цивільними. Вони продовжують боротьбу за свою країну, і Сполучені Штати продовжують підтримувати їх та їхню гідну справу. У той час, як Сполучені Штати готуються відзначити день своєї незалежності, ми залишаємося вірними незалежності, безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України. Наша відданість українському народу непохитна, і ми — разом з Україною", — заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Головна мета такого співробітництва — захистити всю Європу від російської агресії. Тому, крім озброєння України новітньою технікою, США також обмежують можливість Москви фінансувати свої військові кампанії. Від 24 лютого США ввели проти Росії понад тисячу різних санкцій. Частину з них, зокрема низку персональних санкцій, було запропоновано за результатами роботи українсько-американської експертної групи Єрмака-Макфола.

"Для підтвердження успіху можна навести 2 фактори: по-перше, на сьогодні десь 50% наших напрацювань вже враховані в санкціях, які видаються і США, і Європейським союзом, і Великою Британією. Ну, і на останок, це те, що декілька днів тому декілька членів нашої експертної групи були внесені в список санкцій Російської Федерації. Те, що вони так реагують, означає, що ми на вірному шляху і все робимо правильно", — прокоментував керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

США планують підтримувати Україну і надалі. Зокрема у процесі повоєнного відновлення країни. Про це регулярно заявляють представники Сполучених Штатів. Крім того, місяць тому президент України Володимир Зеленський звернувся до мерів американських міст із пропозицією взяти участь у відновленні зруйнованих російськими обстрілами населених пунктів.

"Я вірю, що Україна зможе захистити свободу і тиранія неодмінно програє. Люди знову зможуть мирно й безпечно жити в українських містах. І щоб це сталося швидше, ми запланували амбітний проєкт відбудови України після цієї війни. Я запрошую вас — ваші міста, компанії, бізнес та фахівців — взяти участь у реалізації цього проєкту. Ви також можете стати саме тими людьми, хто обирає захист свободи й цим ставить крапку в історії тиранії", — заявив Зеленський.

План президента РФ Володимира Путіна знищити Україну як державу зазнає поразки на всіх фронтах. Від початку повномасштабного вторгнення країна лише зміцнила свою співпрацю з європейськими та американськими партнерами. На користь цього говорить здобуття Україною статусу кандидата на вступ до ЄС та постачання озброєння, а також фінансова допомога з одночасним запровадженням проти Росії санкцій та відмовою від російської нафти, та довгоочікуване призначення посла США в Україні місяць тому.

Читайте також: США та партнери поєднують зусилля для максимального тиску на РФ, — представниця Держдепу (ВІДЕО)

Нагадаємо, директор Євразійського центру при Атлантичній раді (Atlantic Council, США) Джон Гербст дав інтерв'ю в межах марафону "FreeДОМ" на телеканалі UA. Обговорили теми: газовий шантаж: чому РФ припинила постачання газу до Європи. Дипломатія Європи: перемовини з Україною щодо досягнення миру. Що має статися, щоби Володимир Путін зрозумів свій провал. Нові можливості для України після перемоги над російським агресором.

Медіа-партнери
Прямий ефір