Страшилки про ЛГБТ, розкол США та дружба з Китаєм: чим годує росіян пропаганда РФ, обговорюємо з Борисом Тізенгаузеном

Борис Тізенгаузен. Фото: kanaldom.tv

Куди рухається пропаганда РФ і чому самі пропагандисти не живуть за тими принципами, які вселяють населення. Чому "прогнилий Захід" манить дітей російських чиновників. Навіщо російське телебачення лякає глядачів спільнотою ЛГБТ. Про це в інтерв'ю в межах марафону FREEДОМ на телеканалі UA говоримо з політтехнологом Борисом Тізенгаузеном.

— Чому російська пропаганда так багато уваги приділяє жахам життя в США?

— Щоб відвести погляд росіян від того бруду, що їх оточує. Просто треба показати, що десь ще гірше.

— Ще один парадокс — спосіб життя пропагандистів РФ. Вони мають нерухомість за кордоном, пересуваються іноземними дорогими авто. Водночас закликають народ до тяжкої фізичної праці, мовляв, тільки орати треба.

— Найцікавіше, що "огидний", що "прогнилий Захід" чомусь так манить дітей російських чиновників. Наприклад, син Медведєва, дочка Пєскова. Усі пропагандисти їдуть туди, бо їм подобається. Але там вони поводяться абсолютно по-іншому. Той же Кисельов, наприклад, відпочиває у Дубаї. А чому не Геленджик? 

Для росіян у пропагандистів є своя правда. Але для себе, звісно, — своя власна.

— Ще одна тема пропаганди РФ — це розкол США. Ці розмови мають підстави?

— Це абсолютне нерозуміння того, як влаштовано політику в США. Так, у різних штатах можуть бути різні закони. В одному штаті може бути легалізована марихуана, в іншому –– ні. Саме тому місцевій владі дали стільки повноважень, вони розуміють потребу своїх мешканців. І в цьому і є суть демократії: люди самі ухвалюють рішення щодо впливу на керівництво свого штату, що в них має бути.

А росіяни взагалі не розуміють, що можуть голосувати та вирішувати щось за себе самостійно. Ось від цього нерозуміння і гадають, що Штати розколються.

— У передачах на російському ТБ часто наголошують на темі ЛГБТ, лякаючи глядачів тим, що це страшно і загрожує Росії.

— Парадокс у тому, що частина росіян, які подорожували Європою, на власні очі бачили, що там все нормально і немає проблем. Але чомусь, приїжджаючи до Росії, вони починають вірити в "гей-атаки" і таке інше.

Якби вони знали, скільки в російському уряді представників ЛГБТ, то, напевно, жахнулися б.

Ми не жахаємось, бо для нас це абсолютно нормальна річ. Гей-парад для них взагалі головна страшилка.

— Російська пропаганда постійно заявляє, що у Росії з Китаєм усе гаразд. А що насправді відбувається у відносинах цих двох країн?

— Вони намагаються продати російському телеглядачеві історію, що Китай — великий друг Росії. Насправді, це не так. Китай великий друг себе. Китай користується тим, що Росія перебуває під санкціями у слабкому стані, й тим, що багато ринків для Росії закриті. Тому Китай каже Росії: "Я твій великий друг, але ти мені продай, будь ласка, енергоносії за наднизькими цінами". А коли постає питання про те, що було б непогано зустрітися лідерові Китаю Сі Цзіньпіну та президенту РФ Володимиру Путіну, китайський лідер відмовляється від зустрічі.

— Ще одна улюблена тема пропагандистів, яка знаходить відгук у серцях та умах російських громадян, звучить так: "Україна сама у всьому винна".

— Це наступна фаза шизофренії. Якщо українці не хочуть до Росії, тоді придумаємо поділ між керівництвом країни та рядовими громадянами. Що, мовляв, керівництво саме собі придумало, що йде до Європейського Союзу чи НАТО, а пересічні громадяни цього не хочуть. Ось у них не спитали. Тому Росія нібито поверне справедливість.

Це виключно тому, що вже немає аргументів пояснювати, чому на окупованих територіях наші співгромадяни їх ночами просто мочать.

Вони придумали, що "русский мир" — це тепер не тільки про російськомовне населення, це якийсь світ, який може поширюватися туди, куди захоче і навіть не російськомовне населення. Тобто необов'язково захоплювати країну, щоб там було російськомовне населення. Заяви російських чиновників про зміну влади в Україні теж від нерозуміння того, що люди, виявляється, можуть обирати когось реально на виборах. Українці від росіян відрізняються тим, що ми можемо знести владу, яка нас не влаштовує, а вони — ні.

— Якщо я не помиляюся, понад 60% опитаних українців під час війни підтвердили, що підтримують вступ країни до НАТО.

— Так, тоді вже перевищило 60%. Тому що ми орієнтовані на Європу і нас не лякають європейські цінності. Нас не лякає європейський рівень життя. Нас не лякає Альянс, який може захищати ЄС.

Читайте також: Донька Путіна та син Патрушева — хто стане наступником президента РФ: інтерв'ю з Борисом Тізенгаузеном

Прямий ефір