Украина наш дом

Степанов розповів, як мешканці сіл можуть пройти тестування на COVID-19

[:uk]Фото Укринформ[:]

Жителі сіл, які мають ознаки ГРВІ, повинні відразу телефонувати сімейному лікарю, який уже прийматиме рішення щодо тестування на COVID-19 і подальшого лікування.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час щоденного брифінгу, інформує UATV із посиланням на пресслужбу МОЗ.

За словами міністра, у багатьох зверненнях, які надходять у МОЗ, запитують про алгоритм тестування людей, які проживають у селах.

“Це важливе питання, адже в Україні близько 30% населення мешкає у сільській місцевості, де є проблеми з доступом до медичної допомоги. Найголовніше, якщо ви відчули ознаки застуди, нікуди не треба їхати, адже ви можете інфікувати інших. Пацієнту з ознаками гострої респіраторної інфекції, який мешкає в селі, треба подзвонити своєму сімейному лікарю”, – зазначив очільник відомства.

Якщо ж у людини температура вища від 38℃ і є хоча б один із симптомів тяжкого перебігу гострого респіраторного захворювання (кашель, утруднене дихання, біль у грудній клітці, задишка в спокої, ціаноз, порушення свідомості, ознаки дихальної недостатності), які можуть вказувати на критичний стан пацієнта, лікар викличе мобільну бригаду, яка візьме мазок для подальшого ПЛР-дослідження. У певних випадках лікар може прийняти подальше рішення про виклик екстреної медичної допомоги.

“Якщо є наявні показання, то відбувається госпіталізація хворого у визначені заклади охорони здоров’я. В іншому разі лікування відбувається за місцем перебування пацієнта, тобто в амбулаторних умовах”, – зазначив Степанов.

Очільник МОЗ також закликав громадян не займатися самолікуванням і не бігти до аптек без консультації зі спеціалістами.

Прямий ефір