Украина наш дом

США раніше вже брали участь в перемовинах щодо Донбасу, — Кравчук

Леонид Кравчук. Фото: apostrophe.ua

США брали участь в перемовинах щодо врегулювання ситуації на Донбасуі в початковий період збройного конфлікту. Про це у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" розповів голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

"Коли починалася війна на Донбасі, в Женеві зустрілися представники Німеччини, Франції, Росії, України та Сполучених Штатів Америки. Але чомусь Путіну і іншим вдалося переконати Європу, і з цим погодився президент України пан Порошенко, що ми можемо вирішити це питання не в Женеві, а перенести його до Мінська, і без участі США… Таким чином, США вже були у перемовному форматі, але вийшли з нього за пропозицією Європи та України", — нагадав Кравчук.

Українська сторона зацікавлена, щоб США знову приєдналися до перемовного процесу.

"Але чи буде участь США в перемовному процесі, сьогодні мені сказати важко. Тому що, по-перше, це має бути спільне рішення, по-друге, ми не знаємо точно позиції США. Ось коли вона буде оголошена, і коли Україна офіційно звернеться з проханням, думаю, тоді можна буде відповідати й на це дуже важливе для нас питання", — уклав очільник української делегації в ТКГ.

Повна версія інтерв'ю: Ескалація на Донбасі, мирний план та США як учасники перемовин: "Взгляд с Банковой" з Леонідом Кравчуком

Прямий ефір