США допомагають Україні здобути перемогу у війні з Росією (ВІДЕО)

Прапори США та України. Фото: glavcom.ua

У День Незалежності України адміністрація Джо Байдена оголосила про рекордний пакет військової допомоги на 3 млрд дол. Окрім озброєння, до пакету входить і навчання українських військовослужбовців, технічне обслуговування та підтримка нової зброї, інформує "Дом".

"За самою своєю суттю цей пакет USAI акцентує нашу відданість підтримці України в довгостроковій перспективі. Це багаторічні інвестиції в критично важливі оборонні можливості, цей пакет спрямований на зміцнення України, оскільки вона продовжує захищати свій суверенітет перед російською агресією. Володимир Путін, схоже, вважає, що Росія може виграти довгу гру, переживши українців у їхній волі до боротьби та бажання міжнародної спільноти продовжувати підтримувати Україну. Цей пакет допомоги США є відчутною демонстрацією того, що це ще один російський прорахунок", — заявив заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль.

Заступник міністра оборони США наголосив, що допомога Вашингтона знадобиться Україні в середньостроковій та довгостроковій перспективах. Це чіткий сигнал Кремлю: США підтримуватимуть Україну в її протистоянні російській агресії стільки, скільки потрібно.

"Сполучені Штати таким чином цілком чітко сигналізують Росії про те, що вони готові прийняти цей виклик і готові підтримувати Україну, зокрема й тривалий час. І якщо вони підтримують Україну тривалий час у війні на виснаження, то з боку Росії ця війна на виснаження втрачає всілякий сенс, тому що вони виснажуватимуть свої ресурси, але зрештою нічого не отримають", — вважає експерт з міжнародної політики, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Олещук.

Крім того, за інформацією The Wall Street Journal із посиланням на офіційних осіб, адміністрація Байдена вже найближчими тижнями планує дати окреме ім'я своїй військової місії з підтримки України та призначити генерала, який її очолюватиме. Це означає, що з розряду разових місій допомоги Україні, вона переходить у розряд довгострокових, отже отримає постійне цільове фінансування з американського бюджету. Крім того, підтримка України є вкрай важливою для Вашингтона.

"Це дуже погані новини для Росії. Якщо це буде реалізовано де-факто, не де-юре, Сполучені Штати Америки вступають у війну на боці України в гібридному форматі — начебто беремо участь, начебто не беремо, — але такі операції означають одне: в цих операціях бере участь фактично Америка", — зазначив експерт із міжнародної політики Тарас Загородній.

Безумовно, місія не передбачає прямої військової участі США у розв'язаній Росією війні в Україні. Допомога озброєнням та навчанням українських військовослужбовців перейде на якісно новий, постійний рівень, кажуть експерти.

"США допомагають не стільки Українській державі, скільки самій ідеї можливості та ефективності демократії перед авторитарними режимами", — висловив свою думку політолог Олег Саакян.

Підтримка Заходу дозволяє Україні не лише стримувати російську агресію, але й формувати новий порядок денний після перемоги, вважає голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

"Після війни Україна має стати не просто членом Європейського Союзу, а віссю, навколо якої будуватиметься нова система безпеки в Європі. Ми зробимо для цього все можливе і неможливе", — написав він на своїй сторінці у Twitter.

Експерт з міжнародної політики Петро Олещук звернув увагу, що Україна виступила з ініціативою UNITED24, яка має стати основою для гарантій безпеки не лише України, але й усього світу.

"Вона має передбачати швидку реакцію на будь-які акти агресії проти суверенних держав, має передбачати якийсь алгоритм відповіді", — додав він.

Таким актом агресії, згідно з пунктом 5 Хартії НАТО, є радіаційна загроза. Про можливі наслідки провокацій російської армії на окупованій Запорізькій атомній електростанції говорили президенти України та США. Позиція Вашингтона є незмінною — територія ЗАЕС не повинна бути в зоні бойових дій.

"Позиція США та G7 тут визначальна. Вони вже випустили заяву про те, що Росія несе повну відповідальність за стан справ на Запорізькій АЕС. Вони вимагали фактично прибрати звідти війська, тим самим ліквідувавши цей блеф, який Росія намагалася розгорнути навколо Запорізької АЕС", — пояснив експерт з міжнародної політики Тарас Загородній.

Планомірно продовжують Сполучені Штати і тиск санкціями на Росію: за останні пів року країна вдвічі зменшила імпорт деревини, металів і гуми з Росії. А ще запровадила низку персональних обмежень проти найближчого оточення російського президента Володимира Путіна. Це може бути для нього набагато болючішим, ніж скорочення торговельного обороту, вважають експерти.

Читайте також: США нададуть своїй підтримці України у війні з Росією статус місії: що це дасть і головні перспективи

Прямий ефір